Międzynarodowe święto kina w BWA

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii.
Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą.

Pokaz ten, będący jedynie małą próbką repertuaru LFF 2018, choć utrzymany w lekkiej, komediowej formie wprowadza ważne tematy których nie należy przeoczyć, przeciwnie, powinny stać się tematem dyskusji.

Program pokazu:

Kapitalistis, reż./dir. Pablo Muñoz Gómez (Belgia, Francja/Belgium, France) 2017, 14’
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a 5-letni syn niezbyt zamożnego kuriera Georgesa marzy o nowym tornistrze. Niestety, o najdroższym w sklepie… Film nagrodzony m.in. na MFF w Locarno i nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej

Leader, reż./dir. Katia Priwieziencew, Igor Priwieziencew (Polska/Poland) 2018, 19’
Grupa mężczyzn gnębionych przez kobiety dołącza do kursu budowania zdrowych relacji. Trener stosuje bardzo kontrowersyjne metody…

Do samodzielnego złożenia/Ready to Assemble, reż./dir. Astrid Thorvaldsen, Erik Paulsen (Norwegia/Norway) 2017, 21’
Rune i Pernille odkrywają, że ich stolik uległ niespodziewanemu zniszczeniu. Wybierają się więc na zakupy. Nie wiedzą, że właśnie padli ofiarą spisku.

Powiedział „mama”/He Said „Mommy”, reż./dir. Arsen Agadjanyan (Rosja/Russian Federation) 2017, 17’
Komedia w ciekawym etnicznym kaukaskim sosie. Wchodzimy do domu tradycyjnej gruzińskiej rodziny, która poznaje świat social mediów i medialnych celebrytów. Polska premiera.

Biały/White, reż./dir. David Moya (Wielka Brytania/United Kingdom) 2017, 15’
Po śmiertelnym zatruciu podczas rejsu biały mężczyzna trafia do niezwykłego biura zajmującego się reinkarnacjami. Dowiaduje się, że w następnym wcieleniu nie może być biały. To wywołuje dziwaczną rozmowę.
Czas trwania pokazu – 88 min.

Termin: 16.02.19 (sobota)
Godzina: 18. 00
Miejsce: BWA Rynek 14
Wstęp: 5.00 PLN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj