Radosław Sikorski spotkał się z sanoczanami w Sali Gobelinowej

Radosław Sikorski spotkał się z sanoczanami w Sali Gobelinowej

Na spotkanie z Radosławem Sikorskim zaprosił mieszkańców Sanoka Klub Obywatelski, a w jego imieniu – Michał Jurek, niedawno mianowany szef powiatowych struktur PO. Spotkanie zostało połączone z promocją książki byłego ministra spraw zagranicznych, zatytułowanej „Polska może być lepsza”.

Radosław Sikorski odpowiadał na pytania prowadzącego spotkanie Michała Jurka oraz zadawane spontanicznie z sali. Głównie dotyczyły one polityki zagranicznej. Pytano m.in. o relacje z Ukrainą, Brexit, o przyszłość Unii Europejskiej. Proszono o komentarze do aktualnej sytuacji w kraju i o politykę PiS. Mówiono o populizmie, zwracano uwagę na ostre podziały polityczne w polskim społeczeństwie.

„Świat stał się obecnie tak skomplikowany, że problemem jest odpowiedź na pytanie, na czym polega patriotyzm narodowy” – mówił Radosław Sikorski. Analizował przykład Węgier, przypominając o zamiarze stworzenia przez Jarosława Kaczyńskiego z Warszawy „drugiego Budapesztu”.

Autor książki „Polska może być lepsza” zastanawiał się, czy polskie społeczeństwo wybierze „drugi Budapeszt” i sugerował rozwiązanie dla demokracji jedyne z możliwych: to się okaże podczas wyborów do europarlamentu oraz do sejmu i senatu.

O spotkaniu z Radosławem Sikorskim więcej w najbliższym wydaniu „Tygodnika Sanockiego”.

1 KOMENTARZ

  1. Nie bylam na spotkaniu z R. Sikorskim, ale, ktokolwiek popiera idee centryzmu, odejscia od „sredniowiecza”
    jest podziwiany przeze mnie. Zasciankowosc, religijnosc zniszczy Polske a wiele ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj