Spotkanie na Zatorzu

Spotkanie na Zatorzu

Rada Dzielnicy Zatorze we wtorek 12 lutego zaprosiła na spotkanie starostę Stanisława Chęcia. Ulica Konarskiego jest drogą powiatową. Od dłuższego już czasu mieszkańcy, a także niektórzy radni, wskazują na potrzebę jej remontu. Podobnie ulica 800-lecia, przy której usytuowany jest szpital.

Podczas spotkania na Zatorzu mówiono o stanie nawierzchni oraz chodników ulic Konarskiego i 800-lecia, ale także o utrzymaniu czystości, bezpieczeństwie i estetyce niektórych elementów – podano przykład rur udających poręcze wzdłuż 800-lecia.

Mówiono o szpitalu. Starosta zapewnił, że słucha różnych środowisk, zapoznaje się z dokumentacją i prosi, aby nie ferować przedwcześnie wyroków. Ze strony radnych padały uwagi, że szpital nie jest „dobrze prowadzonym gospodarstwem”, a to widać choćby po braku dbałości o jego otoczenie: czystość wokół budynków daleka jest od ideału, ogrodzenie od strony 800-lecia znajduje się w opłakanym stanie.

Pytano starostę o sytuację Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Stanisław Chęć nie konkretyzował planów, mówił, że starostwo rozważa kilka możliwości, w tym zamianę budynków z Gminą Miasta Sanoka.

Została poruszona sprawa czystości Potoku Płowieckiego i utrzymania w porządku wzdłuż jego brzegów.

Starosta przypomniał, że plan pracy na 2019 rok został przyjęty przez poprzednią Radę i w tym planie nie ujęto remontów 800-lecia ani Konarskiego. Obiecał mieć na uwadze potrzeby i oczekiwania mieszkańców Zatorza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj