Sanok w Związku Miast Polskich

Sanok w Związku Miast Polskich

MATUSZEWSKI WITUSZYŃSKI RADOŻYCKI 225x300 - Sanok w Związku Miast PolskichZwiązek Miast Polskich to ogólnopolska organizacja samorządowa, która reprezentuje interesy ponad 300 miejskich samorządów, angażując się w działania wspierające samorządność lokalną i rozwój polskich miast. Zadania te realizuje poprzez: lobbing legislacyjny, wsparcie eksperckie, wymianę doświadczeń, promocję miast, współpracę zagraniczną oraz działalność informacyjną i wydawniczą. W Poznaniu odbywa się XLII Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich. Sanok reprezentują burmistrz Tomasz Matuszewski oraz radni Radosław Wituszyński i Łukasz Radożycki.

Do Poznania przyjechały delegacje z 306 miast. Licznie reprezentowane jest Podkarpacie: w zgromadzeniu uczestniczą m.in. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, Piotr Przytocki, prezydent Krosna, Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. Są w Poznaniu także burmistrz Tomasz Matuszewski i radni Łukasz Radożycki i Radosław Wituszyński.

Koszty reformy oświatowej, które muszą ponosić samorządy, regulacje wynagrodzeń prezydentów i burmistrzów, podejmowanie współpracy przez samorządy w celu realizowania wspólnych projektów to niektóre zagadnienia, poruszane podczas debaty.

W pierwszym dniu zgromadzenia nawiązano także do tragicznych wydarzeń w Gdańsku i zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza.

Podczas zgromadzenia przedstawiciele ZMP udzielili absolutorium dla ustępującego zarządu i wybrali prezesa na kolejne lata – został nim ponownie Zygmunt Frankiewicz. Następnie przedstawiono projekt programu działań statutowych Związku oraz budżetu na rok 2019.

FERENC MATUSZEWSKI 300x225 - Sanok w Związku Miast PolskichZ OSTATNIEJ CHWILI: Tadeusz Ferenc został Samorządowcem Roku. Gratulujemy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj