15.6 C
Sanok
9 sierpnia 2022
Strona główna Aktualności Przywileje posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Przywileje posiadaczy Karty Dużej Rodziny

3083
4
Karta Dużej Rodziny – ile osób korzysta z jej przywilejów w Sanoku?

Przywileje posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. KDR wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług.

Od 1 stycznia 2019, dzięki ustawie do dużych rodzin dołączyli również rodzice dorosłych dzieci. Rodzice oczywiście trójki lub więcej dzieci.
W Sanoku dzięki tej ustawie ze zniżek będzie mogło korzystać dodatkowe 246 rodzin.
 Z jakich zniżek mogą korzystać sanoczanie?

Zakres uprawnień przysługujących członkom rodzin wielodzietnych

 1. Zniżka w wysokości 20% na seanse filmowe, spektakle teatralne, koncerty, zajęcia artystyczne (taneczne, teatralne i inne) oraz za składki członkowskie zespołów w Sanockim Domu Kultury – dla członków rodzin wielodzietnych
 2. Zniżka w wysokości 20% za odpłatne zajęcia dydaktyczne, wykłady i warsztaty dotyczące historii sztuki i kultury organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Sanoku – dla członków rodzin wielodzietnych;
 3. Zniżka w wysokości 50% na bilety dla dziecka, o którym mowa w art. 4 ust. 2 pkt 3 ustawy o Karcie Dużej Rodziny, za korzystanie z:
  – pływalni krytej
  – toru lodowego „Błonie”,
  – ślizgawki na Hali widowiskowo – sportowej z lodowiskiem „Arena Sanok”,
  – otwartych kortów tenisowych – przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sanoku;
 4. Zniżka w wysokości 20% na bilety dla rodzica (rodziców), małżonka rodzica, o którym mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2 ustawy o Karcie Dużej Rodziny, za korzystanie z:
  – pływalni krytej,
  – toru lodowego „Błonie”,
  – ślizgawki na Hali widowiskowo – sportowej z lodowiskiem „Arena Sanok”,
  – otwartych kortów tenisowych – przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Wg uchwały podjętej podczas kadencji poprzedniego burmistrza, posiadacze Karty Dużej Rodziny mają też 50% ulgi na opłaty za wywóz  śmieci.  Uchwała Nr V.27.19

Do sanockiego programu może przystąpić każdy podmiot, który w umowie zawartej z Gminą Miasta Sanoka udzieli członkom rodzin wielodzietnych uprawnień do korzystniejszego od ogólnie obowiązującego dostępu do towarów, usług lub innych form działalności. Lista aktualnych podmiotów udzielających zniżek znajduje się na stronie sanok.pl

 

4 KOMENTARZE

 1. Ja rozumiem wspieranie wielodzietnych rodzin, ale czy nie wystarczy, że państwo z podatków płaci 500+? Opłaty za śmieci ponoszą wszyscy mieszkańcy i są niejako stałe, jeżeli kilka tysięcy dostaje ulgę, pozostali muszą do nich dopłacić. Ta ulga moim zdaniem jest niepotrzebna!

 2. Taka karta to ściema – w Careefour trzeba zrobić zakupy na min. 50 zł, aby dostać kupon wartości 5 zł. Za 100 wydanych będzie 10 zł w kuponie. Ile handlowiec ukrył w takich zakupach swojej marży? Myślę, że więcej jak ta piątka.
  Urwis – jest taniej – tylko żeby było taniej trzeba najpierw wydać,
  Skansen – jest nieco taniej – tylko ile razy będzie dziecko chciało pójść do skansenu, i czy akurat skansenem takie dziecko lat powiedzmy 2 będzie zainteresowane,
  Śmieci – policzmy – 5 osób x 14 zł = 70 zł za same śmieci – to sporo. Rodzina wielodzietna zapłaci 35 zł. Myślę, że jest to uczciwe, bo np. niemowlę nie wytworzy tyle śmieci dziennie/miesięcznie co dorosły.
  Lepszym tematem jest sprzątanie klatek schodowych od metrów kwadratowych mieszkań. To jest dopiero wałek. Przykład – na 4 piętrze mieszka wielodzietna rodzina, która aby dostać się do swego mieszkania przechodzi przez wszystkie schody – brudząc je. Na parterze w tej samej klatce mieszka stare małżeństwo. Kto wg was powinien więcej płacić za sprzątanie klatki? Dobrze że jeszcze spółdzielnia nie wpadła na pomysł aby liczyć od metrów sześciennych.
  Rodziny wielodzietne więcej płacą podatków w sklepie, bo więcej kupują itd. Gospodarka się kręci….jest lepiej niż było….dobrze, że nieroby nie muszą tak jak kiedyś płacić bykowego. Kto jak nie te dzieci, będą za ileś lat zapieprzać na wasze zazdrośnicy, single – wasze renty i emerytury. Więc nie żałujcie. Te 35 zł/miesiąc mniej za śmieci to śmieszna kwota, gdy inni obracają milionami na jakieś np. projekty unijne (np. laptopy, kwadratowe drzewka, Moja rodzina i ja itp). To są dopiero wałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Skip to content