Małe, a cieszy. Budki lęgowe w sanockim parku

Małe, a cieszy. Budki lęgowe w sanockim parku

IID SP nr 4 8 150x150 - Małe, a cieszy. Budki lęgowe w sanockim parkuOd kilku tygodni namawialiśmy sanoczan do włączenia się do akcji przygotowania i zawieszenia budek lęgowych dla ptaków. Na nasz apel odpowiedziały dzieci z SP 4, które pod okiem wychowawczyni i z fachową pomocą stolarza wykonały dwie budki i przyniosły je do redakcji „Tygodnika Sanockiego” (opisywaliśmy niedawno tę wizytę).

Pomysł, by pomóc ptakom rozgościć się w sanockim parku, wyszedł od Andrzeja Romaniaka, który wspominał, jak to kiedyś szkolna młodzież co roku wieszała budki, często pod opieką ojca Andrzeja – Ludwika Romaniaka, nauczyciela biologii w II Liceum Ogólnokształcącym. Andrzej Romaniak namówił do współpracy uczniów z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku – stamtąd przyjechało do Sanoka najwięcej budek. Do akcji włączył się także Zakład Karny w Uhercach Mineralnych i tak mogliśmy patrzeć, jak w parku miejskim zawieszono ponad dwadzieścia ptasich domostw.

Oczywiście ani redakcja, ani nawet przewodniczący Rady Miasta nie mają uprawnień, by budki lęgowe park w Sanoku 9 300x200 - Małe, a cieszy. Budki lęgowe w sanockim parkuwspinać się na drzewa w parku – zrobiła to odpowiedzialna firma na zlecenie urzędników miejskich.

Będziemy teraz mogli spacerować i podglądać, jak radzą sobie skrzydlate rodziny.

A park jest piękny – nawet w swojej szarzyźnie przed nadejściem wiosny…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj