Drzwi otwarte PWSZ – uczelnia studentami stoi

Przed przyszłymi maturzystami i nie tylko czeka ważna decyzja. Za kilka miesięcy będą musieli wybrać kierunek studiów i wyznaczyć ścieżkę swojej kariery zawodowej. Drzwi Otwarte na PWSZ w Sanoku z pewnością ułatwiły im to zadanie.

13 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyły się Drzwi Otwarte. Uczniowie oraz goście zapoznali się z ofertą przygotowaną przez uczelnię. Nie zabrakło pokazów, prezentacji, prelekcji, konkursów oraz występów, w które zaangażowali się wykładowcy oraz studenci. Uczniowie z sanockich szkół średnich oraz okolic mieli okazję przyjrzeć się z bliska uczelni, porozmawiać z wykładowcami, zasięgnąć informacji o kierunkach jakie oferuje placówka oraz tegorocznej rekrutacji.

– W dniu dzisiejszym nasza szkoła ma dzień Drzwi Otwartych, co nie oznacza, że w inne dni nie jesteśmy otwarci. Jesteśmy w Sanoku, działamy tu i teraz, ale mam również nadzieję, że w przyszłości. Nasi studenci są nie tylko z Sanoka i okolic. W naszej uczelni kształcą się ludzie z całej Polski, okresowo również studentami są osoby z rożnych zakątków świata, którzy przyjeżdżają do nas w ramach Erasmusa – powiedziała doc. dr Elżbieta Cipora, rektor PWSZ w Sanoku.

Aktualnie uczelnia kształci studentów w czterech instytutach i na 9 kierunkach. W przyszłym roku szkoła planuje poszerzyć swoją ofertę. Od października ruszą dwa rodzaje nowych studiów magisterskich drugiego stopnia. Absolwenci kierunku mechanika i budowa maszyn będą mogli kontynuować naukę na miejscu. Ponadto od października zostaną uruchomione jednolite studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
– Cały czas się rozwijamy i podążamy za potrzebami rynku. Chcemy uruchamiać takie kierunki, po których będzie można bez problemu dostać pracę. To jest naszym celem – zaznaczyła rektor.

Do dyspozycji pytających byli obecni studenci, którzy chętnie odpowiadali na pytania i rozwiewali wątpliwości przyszłych studentów. Nie mogło zabraknąć uczelnianej maskotki orła, która chętnie pozowała do zdjęć.
– Przyszliśmy na uczelnię, by przekonać się czy warto tutaj studiować. Być może nie będziemy musieli wyjeżdżać do innego miasta, ponieważ PWSZ jest w stanie zaoferować nam to samo, a nawet więcej – stwierdzili uczniowie z ZS 3 w Sanoku.
– Ważna jest, baza lokalowa, dydaktyczna czy naukowa, ale uczelnia studentem stoi. Tylko takie placówki mają przyszłość, które widzą potencjał w studentach i zasobach ludzkich – dodała na koniec rektor.
Podczas trwania Drzwi Otwartych wszystkie sale, pracownie i laboratoria poszczególnych kierunków nie stanowiły zagadki dla zwiedzających. Po tak intensywnym dniu nie mogło zabraknąć poczęstunku. Na dziedzińcu uczelni kiełbasa z grilla oraz grochówka smakowały wyjątkowo smacznie.
dcz