Sanoccy akordeoniści koncertowali w Iwoniczu Zdroju.

Sanoccy akordeoniści koncertowali w Iwoniczu Zdroju

16 marca odbyły się w Iwoniczu Zdroju uroczystości związane ze 100 – leciem urodzin i 30 – leciem śmierci Księdza Jana Rąba, pierwszego proboszcza Parafii Iwonicz- Zdrój.

Brali w nich udział oprócz społeczności lokalnej- m.in. przybyli z całego kraju ministranci tego bardzo zasłużonego kapłana dla parafii iwonickiej, jak również autora wielu publikacji naukowych, m.in. o Kolegiacie Brzozowskiej, a także przewodników turystycznych – po Iwoniczu, Rymanowie i innych miejscowościach regionu.

Do uświetniania tego wydarzenia zostali zaproszeni akordeoniści z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku, laureaci konkursów i festiwali. Zaprezentowali oni godzinny koncert, a udział w nim wzięli Adam Fedak, Julia Benewiat, Julia Cybuch, Filip Siwiecki, Filip Baracz, Natalia Radwańska – wszyscy uczniowie Andrzeja Smolika oraz Kacper Kosztyła, uczeń Grzegorza Bednarczyka w Szkole Muzycznej I st. w Dydni. Wystąpili oni solo i w różnorodnych zespołach, popisy instrumentalne wzbogacając śpiewem. Wykonali utwory zarówno kompozytorów klasycznych (A. Vivaldi, G. Verdi, A. Schnittke, A. Piazzolla, E. Derbienko) , jak i rozrywkowe, a także wiązankę pieśni patriotycznych. Koncert przygotował i prowadził Andrzej Smolik.

Występy utalentowanych uczniów przyjęto ogromnymi brawami i końcowymi owacjami na stojąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj