Mr. Pollack w NoBo Cafe

 

Mr. Pollack w NoBo Cafe 29 marca o godz. 20:00. Wstęp wolny.

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara,vocal) i Grzegorz (drums) Polakowie oraz Bartłomiej Filip (bass,vocal). Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela”). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony „Paganinim Gitary”.

Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za „Nową nadzieję gitary” w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn „Gitara i Bas”, a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą „Największy nieodkryty talent gitarowy”. Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym „Drum Off”, organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem – aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, „Black Hawk”, bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA). Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach „Mr.Pollack 2014 China Tour” promującą najnowszą płytę „Black Hawk” !!!

We Wrześniu 2016 roku Mr.Pollack koncertował z powodzeniem w USA, promując swoją rewelacyjnie na Zachodzie przyjętą autorską płytę „Black Hawk”.

Po powrocie z USA Mr.Pollack rozpocznie pracę masteringową w „Polak Bros Studio” nad kolejną nagraną już autorską płytą ,gdzie gośćmi specjalnymi będą między innymi bracia Cugowscy !!!

Członkowie zespołu o sobie: „Używamy światowej klasy sprzętu (m.inn.cyfrowy mixer Allen&Heath Qu-Pac Digital,Mikrofony Neumann,Shure,Sennheiser.Aktywne najnowocześniejsze kolumny EV z najwyższej serii ETX). Każdy koncert uatrakcyjniają sterowane komputerem światła,lasery i dymy tworzące niesamowity klimat! Gramy utwory własne oraz własne, rockowe opracowania przebojów muzyki poważnej (Bach,Mozart,Rymski-Korsakow itd..) oraz najlepsze covery światowych hitów w stylu rock, blues itd…”

Koncerty zespołu Mr.Pollack to atrakcja dla fanów inteligentnej muzyki z pod znaku gitary siedmiostrunowej oraz dobrych melodii z dobrą dozą pozytywnych wibracji i rockowej energii.

mn