Nowa organizacja ruchu na ul. Okulickiego. Komunikat GDDKiA

Nowa organizacja ruchu na ul. Okulickiego. Komunikat GDDKiA

Od dzisiaj na ul. Okulickiego w Sanoku obowiązuje nowa organizacja ruchu. Jezdnia w obrębie wiaduktu powstającego w ramach obwodnicy miasta, została zwężona do jednego pasa a ruch pojazdów odbywa się wahadłowo. Taka organizacja ruchu wynika z konieczności wykonania kolejnego etapu prac na budowanym wiadukcie drogowym WD-3.

Od dzisiaj ruch pojazdów odbywa się wahadłowo i kierowany jest ręcznie lub sterowany sygnalizacją świetlną, w zależności od pory dnia i natężenia ruchu. Ruch pieszych na czas utrudnień został przekierowany na ciąg odsunięty od ruchu pojazdów, zgodnie z załączonym schematem. Ruch wahadłowy w tym miejscu będzie obowiązywał przynajmniej przez 4 tygodnie do momentu, aż możliwe będzie przełożenie ruchu pojazdów na docelową trasę czyli pod wiaduktem. Pozostałe utrudnienia w obrębie wiaduktu na ul. Okulickiego potrwają od 6 do 8 tygodni.

Przypomnijmy, że Wykonawcą obwodnicy Sanoka (DK28) jest firma Max Bögl Polska Sp. z o.o. Umowę na projekt i budowę obwodnicy miasta Sanok w ciągu drogi krajowej nr 28, o wartości 139 909 727,58 PLN, podpisano 9.02.2016 r. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Na 7-kilometrowym odcinku obwodnicy powstaje 12 obiektów inżynierskich, 4 obiektów na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi. Zakończenie robót planowane jest końcem bieżącego roku.

Materiały nadesłane – GDDKiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj