Wspak przez zieloną granicę

Wspak przez zieloną granicę

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, który pieszo w miejscu niedozwolonym przekroczył granicę polsko-ukraińską. Kilka godzin wcześniej próbował on wjechać do Polski przez przejście graniczne w Medyce.
W środę w okolicach Siedlisk, na odcinku odpowiedzialności służbowej placówki SG w Medyce, funkcjonariusze zauważyli osobę, która przemieszcza się od granicy w kierunku pobliskiej miejscowości.

W wyniku kontroli okazało się, że jest to 31-letni obywatel Ukrainy, który kilka minut wcześniej przekroczył tzw. zieloną granicę. Chcąc zmylić strażników granicznych, mężczyzna szedł przez granicę… tyłem, aby zasugerować, że kierował się na Ukrainę.

Mężczyzna miał przy sobie paszport, w którym znajdowały się adnotacje z przejścia granicznego w Medyce o odmowie wjazdu, wydanej ze względu na brak wymaganych środków finansowych.

Cudzoziemiec przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy i dodał, że jego krajem docelowym były Niemcy gdzie chciał podjąć pracę.

W ramach umowy readmisyjnej podróżny został przekazany służbom ukraińskim i otrzymał zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na najbliższe 3 lata.

Źródło: BOSG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj