Samorząd – razem dla przyszłości. Trwa V Europejski Kongres Samorządów w Krakowie

Samorząd – razem dla przyszłości. Trwa V Europejski Kongres Samorządów w Krakowie

Pod hasłem ,,Samorząd – razem dla przyszłości” wielu samorządowców – również z regionu Podkarpacia – uczestniczy 8 i 9 kwietnia w V Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie; wśród nich jest burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

Sesje plenarne, kilkadziesiąt debat, warsztaty i prezentacje poświęcone między innymi zagadnieniom związanym z gospodarką, innowacjami, finansami i środowiskiem – to program Kongresu. W Krakowie samorządowcy rozważają m.in., czy silny samorząd to fundament demokracji, pytają, jakie są instrumenty i możliwości finansowania współpracy transgranicznej, zgłębiają strategie makroregionalne UE, pochylają się nad możliwościami finansowania budownictwa mieszkalnego, zastanawiają się, jak zaistnieć na rynku globalnym i pozyskać zagranicznych inwestorów oraz czy sport może być opłacalnym narzędziem promocji samorządu. Zajęcia warsztatowe dotyczą m.in. przyszłości zamówień publicznych czy opłacalności ciepłownictwa opartego na węglu.

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj