Burmistrz Tomasz Matuszewski o proteście nauczycieli

Burmistrz Tomasz Matuszewski o proteście nauczycieli

Burmistrz Tomasz Matuszewski uczestniczy w Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie, ale na bieżąco śledzi wydarzenia w Sanoku. Na profilu Fb zamieścił swoje stanowisko w sprawie protestu nauczycieli:

„Trwa strajk w szkołach w całym kraju. Większość sanockich nauczycieli zadeklarowała, że przystąpi do protestu. Jako były nauczyciel rozumiem motywy pedagogów. Wiem, że nie tylko żądania wyższych wynagrodzeń zadecydowały o podjęciu strajku, że wielu protestujących chce otwartej debaty o przyszłości polskiej edukacji i określenia sposobu wdrażania reform.

Sanoccy nauczyciele to odpowiedzialne i wspaniale zintegrowane środowisko. Pomimo strajku szkoły i przedszkola zapewniają opiekę dzieciom – za to dziękuję dyrektorom szkół.

Pracownicy Urzędu Miasta na bieżąco kontaktują się ze szkołami, rozmawiają z dyrektorami, by pomimo trwającego protestu uczniowie i ich rodzice otrzymali jasny przekaz w związku z organizacją egzaminów – gimnazjalnego i ósmoklasisty. Całe środowisko nauczycielskie rozumie doskonale, że dobro uczniów jest priorytetem. Ten punkt nie podlega dyskusji.

Jako były nauczyciel ze szczególną troską obserwuję bieżące wydarzenia w szkołach. Proszę sanockich nauczycieli oraz rodziców i uczniów o zgłaszanie na bieżąco problemów, jakie mogą się pojawić w ciągu najbliższych godzin i dni, tak abym jako Burmistrz Miasta Sanoka mógł reagować i pomóc, jeśli będzie to w zakresie moich kompetencji”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj