Inauguracja sezonu Przewodników PTTK

Inauguracja sezonu Przewodników PTTK

Spotkanie odbyło się w miejscu, które ma już swoją markę i historię – jest także doskonałym punktem dla turystów – KNIEJA Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Nowosiółkach.

Na spotkanie przybyli Przewodnicy z SKPB Rzeszów, PTTK Sanok, PTTK Przemyśl, PTTK Krosno, PTTK Rzeszów ponadto byli też przewodnicy niezrzeszeni w kołach.
Celem spotkania jest przede wszystkim integracja przewodników, zawiązanie znajomości, poznanie się wzajemne. Część z nas zna się od wielu lat, ale są nowi przewodnicy, którzy dopiero wchodzą w nasz krąg i należy im się wsparcie – mówi inicjatorka spotkania Urszula Wałachowska (przewodnik PTTK) – takie spotkania od kilku lat organizujemy na początek sezonu i na jego zakończenie w miesiącu październiku. Istotne jest by przewodnik był w każdej wycieczce zorganizowanej – raz ze względów bezpieczeństwa, dwa ze względów znajomości zarówno terenu jak i historii – nie oszukujmy się, że często organizatorzy wycieczek tnąc koszty – nie biorą przewodników z licencją. O ile to jeszcze „przejdzie” w przypadku osób dorosłych, o tyle jest całkowicie niedopuszczalne przy grupie młodzieży i dzieci – stwierdza Ula Wałachowska.

received 352902208665497 1024x538 - Inauguracja sezonu Przewodników PTTK

W trakcie spotkania początkiem sezonu omawiane są szlaki, ich przygotowanie i zagospodarowanie. Jesteśmy w zasadzie cały czas w kontakcie, wymieniamy ze sobą informacje ,które maja znaczenie przy organizacji tras, bądź wzajemnej pomocy – mówi dalej Urszula- ustalamy wspólne założenia, robimy plany. Po prostu rozmawiamy, śmiejemy się – to zbliża do siebie ludzi – śmieje się Ula- nawiązanie znajomości i przyjaźnie nie odbywa się w oficjalnych spotkaniach, ale właśnie przy ognisku, czy wspólnej degustacji smakowitości bieszczadzkiego jadła na przykład, takich jak na przykład: kisełicia, domowe sery czy smalec z dzika – takie smakowitości czekają na tych do odwiedzą w Nowosiółkach Leśne Smaki .

Potencjał turystyczny w Bieszczadach jest ogromny – tylko należy umiejętnie skorzystać z wiedzy ludzi, którzy są w tym kierunku przeszkoleni i przygotowani – na koniec dodaje organizatorka spotkania.

Lidia Tul-Chmielewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj