Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki

Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki

26 kwietnia w Piwniczce w Ustrzykach Dolnych odbyło się spotkanie autorskie promujące książkę, która już w przedsprzedaży okazuje się być hitem. „Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki”- autorstwa Marcina Szumowskiego – to doskonała pozycja na rynku wydawniczym przygotowanym przez Oficynę 4eM.

Marcin Szumowski – dziennikarz telewizji Polsat. Autor wielu ciekawych programów związanych z dziką przyrodą i lasem. Pasjonat przyrody, zakochany od wielu lat w Bieszczadach i przyrodzie karpackiej.

Kazimierz Nóżka – osoba medialnie już bardzo znana – mieszkaniec Bieszczad od urodzenia, związany sercem, duchem i ciałem z Bieszczadami. Leśniczy leśnictwa Polanki z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Znawca, tropiciel i „dobry duch” bieszczadzkich niedźwiedzi. Z Marcinem Scelina – przyjacielem i współpracownikiem prowadzą facebookowy profil nadleśnictwa Baligród – gdzie wprowadzają nas w las widziany w oczach i obiektywie leśników – pasjonatów.

Znajdziemy tutaj wiele leśnych opowieści pana Kazimierza, opisy spotkań z dzikimi zwierzętami, a przede wszystkim opowieści o ulubieńcach leśniczego – niedźwiedziami. Autor książki na spotkaniu skarżył się, że wcale łatwo mu nie było namówić pana Kazimierza na wylewność słowną – bo leśniczy nie należy do osób dużo mówiących – ale jak widać panowie doszli do porozumienia, co zaowocowało publikacją. W książce znajdziemy wiele zdjęć autorstwa między innymi: Pawła Lewandowskiego, Kazimierza Nóżki, Romana Pasionka, Marcina Sceliny, Wojciecha Sobocińskiego, Grzegorza Leśniewskiego.

Książka godna polecenia i warta tego by znaleźć dla niej honorowe miejsce w biblioteczkach pasjonatów leśnych opowieści niewyssanych z palca.

Lidia Tul-Chmielewska

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj