Przyszłość hokeja i zrównoważony rozwój sportu

Przyszłość hokeja i zrównoważony rozwój sportu

Konferencja prasowa w UM Sanoka 20 maja

 

Burmistrz Tomasz Matuszewski na konferencji prasowej, zwołanej 20 maja w Sali Herbowej Urzędu Miasta przedstawił prezesów firm, które zdecydowały się sponsorować drużynę seniorów w hokeju na lodzie. W konferencji uczestniczyli: Józef Leśniak, Prezes Spółki Automet Group, wieloletni sponsor sanockiego hokeja Ryszard Ziarko – prezes firmy Ciarko, oraz Maciej Łyko, prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Buksan – Łyko.

Burmistrz zapewnił, że jego celem jest zrównoważony rozwój wszystkich dyscyplin sportowych. Podkreślił, że sukcesy drużyn w hokeju na lodzie oraz oczekiwania kibiców tej dyscypliny zobowiązują go do podjęcia szczególnych starań – stąd konferencja, która jest podsumowaniem pierwszych rozmów, prowadzonych ze sponsorami.

Wsparcie, ale pod pewnymi warunkami

Miasto chce mieć nadzór nad realizacją działań finansowych w klubie. Burmistrz podpisze się pod wsparciem dla hokeja wtedy, jeśli ludzie go reprezentujący będą znali realia zarządzania klubem. Będą współpracowali z burmistrzem dla dobra sportu, a nie dla realizowania jakichkolwiek celów politycznych czy innych, niemających ze sportem wiele wspólnego. Ludzi, którzy będą wiedzieli, jak stworzyć biznes plan dla całego sezonu oraz strukturę organizacyjną, która będzie w pełni obejmowała zakres szkoleniowy. – Twórzmy wspólnie klimat dla hokeja. Dobry klimat można stworzyć, gdy działa się razem – wtedy łatwiej pozyskiwać sponsorów- mówił Tomasz Matuszewski.

Zaproszenie do współpracy

– Zapraszamy do współpracy także innych przedsiębiorców i osoby prywatne, które chciałby wesprzeć tak mocno zakorzenioną w tradycji sanockiego sportu dyscyplinę, jaką jest hokej. Powinniśmy też wykorzystać potencjał szkoleniowy. Obecnie Juniorzy są Mistrzami Centralnej Ligii Juniorów i nie możemy tego zaprzepaścić. Chcemy postawić na naszych zawodników – zachęcał Tomasz Matuszewski.

Jeszcze nie zdecydowano, czy hokeiści zagrają w I Lidze Polskiej, czy w II Lidze Słowackiej – podczas konferencji powiedział o tym Ryszard Ziarko.

Była również mowa o stworzeniu jednego klubu, który obejmowałby swoim wpływem zarówno drużynę seniorów, jak i juniorów.

Miasto inwestuje w sport

Burmistrz przypomniał, że przez ostatnie trzy lata na rozwój infrastruktury sportowej w Sanoku przeznaczono ponad 50 mln zł, w tym prawie 20 mln dofinansowania. Podkreślił, że jego celem jest zrównoważony rozwój sportu i przewiduje, ze strony Miasta, zwiększenie środków na sport młodzieżowy.

Utworzenie Sanockiej Federacji Sportu

Burmistrz zapowiedział utworzenie Sanockiej Federacji Sportu, która miałaby za zadanie:

  • Pozyskiwanie sponsorów dla wszystkich dyscyplin sportowych

  • Pozyskiwanie Sponsorów Strategicznych,

  • Stworzenie schematu organizacyjnego urealniającego koszty utrzymania dla danej dyscypliny sportowej oraz jego ewaluację.

– Po rozmowach, jakie odbyłem z przedsiębiorcami, wiem, że są w naszym mieście sponsorzy, którzy chcą przeznaczać środki na sport dla różnych dyscyplin. Są też tacy, którzy preferują jedną dyscyplinę sportową – mówił burmistrz Tomasz Matuszewski. – O tym jak będzie wyglądało ostatecznie funkcjonowanie Sanockiej Federacji Sportu, dowiedzą się Państwo w najbliższym możliwym czasie, prawdopodobnie podczas osobnej konferencji.. Wcześniej natomiast poinformuję o tym Prezesów wszystkich klubów i Stowarzyszeń sportowych działających w Sanoku.

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. A kiedy będą dostępne sale gimnastyczne dla mieszkańców miasta chcących uprawiać sport amatorski?
    Do tego nie są potrzebne wielomilionowe środki, a tylko dobre chęci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj