Nowy „Tygodnik Sanocki” w kioskach

Nowy „Tygodnik Sanocki” w kioskach

Otwieraliśmy nowy dworzec. Wygląda imponująco, jest utrzymany w modnym obecnie, surowym i oszczędnym stylu. Wartość inwestycji to 16 mln 700 tys. zł (dofinansowanie wyniosło ponad 7 mln zł). Od pierwszego dnia po otwarciu będą się stamtąd odprawiały autobusy, a podróżni będą mogli czekać na ich przyjazd w wygodnym i atrakcyjnym wizualnie pomieszczeniu.  

Tydzień był pełen wrażeń. Tuż po otwarciu „Wierchów” konferencja prasowa, na której usłyszeliśmy o pomyśle utworzenia Sanockiej Federacji Sportu, o planach zrównoważonego rozwoju dyscyplin, potrzebie transparentnego zarządzania klubami sportowymi, przede wszystkim zaś – klubem hokeja na lodzie. Burmistrz Tomasz Matuszewski przedstawił sponsorów, którzy zdecydowali się wesprzeć seniorską drużynę hokejową.

Byliśmy z wizytą w Nowosielcach, razem ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, odwiedziliśmy gospodynie w Niebieszczanach. Dotarliśmy, razem z Lidią Tul-Chmielewską, w głębokie Bieszczady, żeby posłuchać legend Mariana Hessa.

W weekend, przy kawie, proponujemy Państwu lekturę wspomnień Janiny Szombary, sanoczanki, która w czerwcu będzie obchodzić 100. urodziny, a która swoje zawodowe życie poświęciła kształceniu uzdolnionej muzycznie dziatwy. Szymon Jakubowski przygotował dla Państwa jak zwykle interesującą gawędę o wybitnych przedstawicielach podkarpackiej palestry, a dyrektor Wiesław Banach opowiada o sztuce z początków XX wieku i o martwej naturze, ze zbiorów Muzeum Historycznego, namalowanej przez Manuela Ortiza de Zarate.

W niedzielę trzeba pamiętać o wyborach do Parlamentu Europejskiego. To ważny dzień, chociaż może niektórym się wydaje, że do Brukseli z Sanoka daleko. Jeśli nawet daleko, to kto – jeśli nie my – spróbuje skrócić ten dystans?

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj