Spotkanie autorskie z Renatą Kijowską - zaproszenie

 

Spotkanie autorskie z Renatą Kijowską – zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie autorskie z Renatą Kijowską, które odbędzie się 31 maja o godzinie 18:00. Jej debiut literacki to książka dla dzieci pod tytułem „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry”. Za tę pozycje autorka otrzymała nagrodę: Książka Górska Roku 2018 w kategorii Górska fikcja i poezja.

Renata Kijowska podkreśla, że do pisania książek dla dzieci skłoniło ją bycie mamą. Jak sama mówi: „Moich synów szybko znudziły zwykłe książki. Chcieli prawdziwych historii z pazurem! Wypytywali o moją pracę – tym chętniej, że akurat przygotowywałam reportaże o zwyczajach niedźwiedzi. […] Losy bohaterów książki oparłam więc na autentycznych wydarzeniach – zabawnych, wzruszających, a nieraz także tragicznych.”

W najbliższym czasie do sprzedaży trafi „Foka Hela. Historie na fali” opowieści o życiu morskich zwierząt. Książka porusza kwestię ratowania populacji fok, a także uświadamia dzieciom, jak dużym problemem jest zanieczyszczenie Bałtyku, czy kłusownictwo.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Autorzy bestsellerów w Bibliotece i Księgarni Autorska”, a poprowadzi je Pani dr Jolanta Mazur-Fedak.
Zapraszamy.

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj