Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na wernisaż wystawy LINIE I KONTEKSTY

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na wernisaż wystawy LINIE I KONTEKSTY

Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na wernisaż wystawy LINIE
I KONTEKSTY, który odbędzie się 4 czerwca 2019 r. w GALERII 20 ul.
Lenartowicza 2 o godzinie 18:00.

Wystawa pod tytułem LINIE I KONTEKSTY jest próbą zestawienia prac trojga
artystów związanych z Uniwersytetem Rzeszowskiem. Są to: Grzegorz Frydryk, Miłosz Hołody i Marlena Makiel-Hędrzak. Wszystkie prace prezentowane na wystawie mają pewien wspólny mianownik. Jest nim ukazane w różnych kontekstach i narracjach współistnienie obrazu i słowa.
W grafikach Grzegorza Frydryka spotykamy się z rodzajem kontemplatywnego
spojrzenia na kondycję człowieka, którego doświadczenia duchowe oraz emocjonalne poddane są swoistemu rytmowi eschatologicznemu, którego tłem jest miłość i nadzieja.

Miłosz Hołody w swoich pracach łączy elementy kultury, stara się również odtworzyć spontaniczność wrażliwości dziecięcej budując eksperymentalne, wielowarstwowe formy. Jego prace zawierają także elementy poezji wizualnej, wykorzystującej często grę słów, szukającej nowych układów liter i ich znaczeń.

Prace Marleny Makiel-Hędrzak stanowią liryczno-metafizyczną wędrówkę poprzez konteksty form, przedmiotów, linii i ich poetyckich ekwiwalentów. Charakterystyczne dla tej artystki jest poruszanie się na granicy, swoisty balans pomiędzy tym, co doczesne a wieczne.
LINIE I KONTEKSTY to wystawa, można rzec, trzech różnych spojrzeń na świat, rzeczywistość, na współistnienie obrazu i słowa, ale są to jednocześnie spojrzenia, które często nakładają się na siebie, dotykają podobnych kwestii, tworząc wspólny horyzont refleksji.

Wystawa trwa do 30 czerwca 2019 r.

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj