„Tygodnik Sanocki” na finisz maja

„Tygodnik Sanocki” na finisz maja

Jutro zimny maj finiszuje, a my oddaliśmy do drukarni najnowszy numer „Tygodnika Sanockiego”. Zaczynamy od znaleziska sprzed 3 tys. lat i rozmowy z Mieczysławem Skowrońskim o tym, jak poszukuje się i znajduje skarby w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

Andrzej Romaniak opracował dla nas protokół posiedzenia Miejskiej Rady Narodowej z 4 czerwca 1946 roku. Jest to wstrząsający zapis wydarzeń, poprzedzających egzekucję chorążego Henryka Książka.

Wiele miejsca poświęcamy obradom Rady Miasta VIII Kadencji, ale to i tak za mało, by przytoczyć wszystkie wypowiedzi radnych. X sesja była niezwykle pracowita i bogata, do niektórych jej wątków wrócimy, redagując kolejne wydanie gazety.

Wspominamy 30. rocznicę wyborów, jakie odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Piszemy o konferencji, zwołanej przez starostę Stanisława Chęcia, w sprawie kondycji sanockiego szpitala. Odwiedzamy seniorów z Osiedlowego Domu Kultury „Gagatek” oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Światło Nadziei”. Piszemy o misji, jaką jest stworzenie rodziny zastępczej i podpowiadamy, w jaki sposób ubiegać się o rodzicielstwo zastępcze. Opowiadamy o skazanych, którzy pracują jako wolontariusze w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Sanoku. Od 90 lat rozwija się w naszym mieście zorganizowana turystyka – przypomniał nam o tym, nadsyłając okolicznościowy materiał, Krzysztof Prajzner.

Relacjonujemy spotkanie z Tomaszem Sekielskim, jakie odbyło się na początku tygodnia w NoboCafe.

Weekend zapowiada się – tak mówią prognozy – słoneczny, więc Dzień Dziecka będziemy świętować hucznie na Rynku (w razie deszczu – na Arenie Sanok). Każdy dobry człowiek pozostaje dzieckiem, ile mu czasu jest pisane, więc: wszystkiego najlepszego, wiele radości, dobrej zabawy życzy Państwu redakcja „Tygodnika Sanockiego”, zapraszając – koniecznie! – do lektury gazety.

dzień dziecka - „Tygodnik Sanocki” na finisz maja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj