Konkursy na dyrektorów szkół

Od nowego roku szkolnego w kilku powiatowych placówkach oświatowych obejmą stery nowi dyrektorzy. Niedawno upłynął termin składania aplikacji. 10 czerwca poznamy nazwiska nowych dyrektorów.

Starostwo Powiatowe w Sanoku ogłosiło konkurs na stanowiska dyrektorskie w czterech placówkach oświatowych. Do 27 maja swoje kandydatury mogli zgłaszać pretendenci, którzy byli chętni objąć nowy urząd. 31 sierpnia kończą się pięcioletnie kadencje dyrektorów: I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej oraz Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji.

O urząd dyrektora w I LO będzie ubiegać się dotychczasowy dyrektor Robert Rybka oraz Beata Wójtowicz, obecna dyrektora SP nr 4. O posadę w II LO będą rywalizowały dwie kandydatki: Beata Wójtowicz oraz Jolanta Mazur-Fedak. Swojej kandydatury nie zgłosił Marek Cycoń, wieloletni dyrektor szkoły. Swoich kontrkandydatów nie mają obecni dyrektorzy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Maciej Drwięga oraz Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji Wacław Żuchowski.

10 czerwca kandydaci będą przekonywać komisję konkursową, by ta powierzyła im obowiązki kierowania placówką. Również tego dnia dowiemy się kto będzie sprawować stanowisko na kolejne pięć lat.

dcz

1 KOMENTARZ

  1. Licea to edukacyjne wizytówki miasta. Każde o innej specyfice, o innej tradycji. Być dyrektorem to mieć pomysł na rozwój szkoły. To wstyd, ubiegać się o dwa stanowiska, oby tylko gdzieś tyłek na dyrektorskim stołku posadzić. Do tego będąc zaledwie dwa lata dyrektorem innej szkoły i chcąc się ewakuować przed końcem kadencji. Jeśli szanowne komisje konkursowe nie zwrócą na to uwagi, to znaczy, że oświata w Sanoku sięgnęła dna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj