Ryan Socash w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

 

Ryan Socash w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Amerykański dziennikarz opowiada dlaczego porzucił życie w Nowym Jorku dla Polski

Na kanale Kult America, który prowadzi amerykański dziennikarz Ryan Socash zamieszczono film pt. „Why I left America for Poland”. Produkcja powstała w Skansenie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, w którym autor sprawdzał jak żyła lokalna ludność w dawnych czasach.

Ryan Socash odkrył swoje rodzinne korzenie w Podkarpackiem i tutaj wędruje w głąb historii i szuka wartości, które nadają kierunek jego życiu. Jest to niezwykle osobista i przejmująca opowieść o poszukiwaniu sensu i spokoju ducha, który jest trudny do odnalezienia we współczesnym świecie. To także film o łączności z duchami przodków, o poszukiwaniu autentyczności i tożsamości. Produkcja dotyka też trudnego do opisania, a jakże powszechnego zjawiska emigracji i poczucia zagubienia z tym związanego.

Samo video w epicki sposób pokazuje niezwykły Skansen i piękno Podkarpackiego.

Ryan Socash pierwszy raz odwiedził Polskę w 2000 roku, a do końca swoich studiów artystycznych na Columbia College Chicago przyjeżdżał tak często, jak to było możliwe. Przeprowadził się do naszego kraju w 2005 roku. Ryan w przeszłości związany był jako dziennikarz z portalem Wirtualna Polska i Polskim Radiem, gdzie rozmawiał z największymi gwiazdami show biznesu. Teraz znany jest ze swojego kanału Kult America – w którym opowiada o Polsce i Europe z amerykańskiego punktu widzenia. Gośćmi Kult America było m.in. dwóch prezydentów Polski. Zarządza także dużą firmą z obszaru nowych technologii.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj