Koniec roku szkolnego z akcentem patriotycznym

Koniec roku szkolnego z akcentem patriotycznym

Dziękujemy za polską szkołę

Wyjątkowo patriotyczny wydźwięk, nabrało zakończenie mszy z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej.

Pan Jerzy Bartkowski – jeden z najstarszych mieszkańców miejscowości – pamiętający jako dziecko trudne czasy ostatniej wojny i związane z nią przymusowe przesiedlenia – pełniący od jesieni ubiegłego roku funkcję kustosza pamięci narodowej trzymając w ręku szablę podarowaną przez Prezydenta RP wezwał do rozwinięcia flagi narodowej. Wielu młodych uczestników dumnie ją podtrzymywało podczas odśpiewywania hymnu narodowego.

Słowa zachęty do wdzięczności Panu Bogu za dar polskiej szkoły padły już podczas krótkiego kazania. Za naukę po polsku i polski pacierz zwłaszcza w zaborze rosyjskim i pruskim cierpiały, a nawet przelewały krew w okresie niewoli całe pokolenia naszych rodaków. To co dzisiaj wydaje się dzieciom zwyczajne i naturalne okupione zostało wielką ofiarą. Obecnie patriotyzm przybiera kształt nie tylko dumnego prezentowania barw biało-czerwonych, ale przede wszystkim solidnego wypełniania szkolnych obowiązków i rozwijania dla dobra Ojczyzny licznych talentów naukowych, muzycznych, językowych czy osiąganie sukcesów sportowych. 

Trzeba przyznać, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli w ścisłej współpracy z rodzicami dzieci niewielka szkoła wiejska w Trepczy każdego roku osiąga wysokie wyniki nauczania i wychowania. Istniejące w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły: kompleks boisk „Orlik 2012” i park „Kwitnąca Akacja” z licznymi upamiętnieniami ważnych wydarzeń z najnowszej historii Polski są najlepszym dowodem, że dba się tu nie tylko o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, ale ważnym jest pamięć, która decyduje o naszej tożsamości narodowej, przekazywana w duchu prawdy i szacunku dla innych narodów.

FOTO. Swój udział w miłym wizerunku szkoły mają również pracownicy obsługi.
Obejście szkoły podstawowej w Trepczy kolejny rok wyróżnia bogactwo kwitnących
tu już od wczesnej wiosny kwiatów i krzewów. /pr/

Koniec roku szkolnego z akcentem patriotycznym

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj