Zagospodarowanie brzegów Sanu

Rozpoczyna się realizacja zadania „Zagospodarowanie terenu brzegów rzeki San w Sanoku”. Rusza budowa ścieżki pieszo – rowerowej: jej długość to 724,95 m (szerokość – 2,4 m).

Ścieżkę z nawierzchnią asfaltową zaprojektowano wzdłuż ulicy Rybickiego, od parkingu przy Muzeum Budownictwa Ludowego do istniejącej ścieżki pieszo – rowerowej przy „Sosenkach”. W ramach zagospodarowania brzegów Sanu powstaną dwa punkty widokowe o całkowitej powierzchni 193 m 2 – ich nawierzchnia zostanie wykonana z prefabrykowanych i perforowanych płyt betonowych.

Nad rzeką będzie można przysiąść na ławkach, umocowanych na betonowych fundamentach – 38 takich ławek zostanie ustawionych już wkrótce, w ich sąsiedztwie staną kosze na śmieci (30 sztuk). Powstanie także 9 okrągłych – bezpiecznych i wygodnych – palenisk o średnicy ok. 2 metrów.

Po ustawieniu elementów tzw. „małej architektury” przyjdzie czas na renowację i pielęgnację zieleni oraz sadzenie drzew i krzewów. W planach – posadzenie ponad 3 tysięcy drzew i krzewów. Zamówienie realizowane jest w ramach działania 2.5. Poprawa jakości środowiska miejskiego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (2. typ projektów: Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj