Sanok, znowu się działo!

Sanok, znowu się działo!

Sanok, znowu się działo! Niby spokojne miasto i okolice, a tematów nie brakuje. W dzisiejszym numerze mamy powołanie na nowego Prezesa spółki SPGK. Pan Marek Karaś objął stery jednej z ważniejszych spółek w mieście i w związku z tym cała redakcja chciałaby serdecznie pogratulować nowemu prezesowi – trzymamy kciuki!

Cóż jeszcze?

Ukrainka, z wyboru sanoczanka, nagrodzona w kategorii upowszechnianie kultury i sztuki, czyli Marianna Jara. Jak sama o sobie mówi „matka chrzestna polski”, założycielka zespołu „Widymo”, dzięki któremu możemy usłyszeć dawno zapomniane pieśni.

Któż nie pija piwa w sympatycznym ogródku „Karczmy” przy naszym sanockim rynku? Restauracja od lat cieszy się powodzeniem miejscowych i turystów. Dzisiaj rozbieramy ją na czynniki pierwsze 😉 Tak na marginesie pragnę wspomnieć, że trochę zazdroszczę Edycie tych kulinarnych wycieczek, ale nie odda! I dobrze, bo super jej to wychodzi!

My tu gadu gadu, a tematy lecą. Odbyła się sesja XII Rady Miasta. Ja tylko tak od siebie dodam, że obradowanie w takim upale to nie lada wyczyn. Na sesji pojawiło się kilka ciekawych tematów, ale o tym przeczytajcie sami drodzy czytelnicy. Lubię, jak każdy wyrabia sobie zdanie na różne tematy. Ja swoje też mam, ale nie zamierzam nic sugerować. Jakby komuś było mało to sesję można obejrzeć w internecie i dowiedzieć się ze szczegółami o kilku „smaczkach”.

Przez weekend odwiedziliśmy również kilka pikników. M.in. Stowarzyszenia „Sezamki” i Fundacji „Niebieski Puzzel”, a także odbywający się na Wierchach piknik pod hasłem „Trzymaj formę”. Jak ważna jest aktywność w naszym życiu, chyba nie muszę mówić?

Oczywiście jak co tydzień znajdzie się coś dla fanów sportu. Amelia przygotowała nam artykuł o sadach, a Lidia opowiedziała o festiwalu pn. „Chmielowe Bieszczady”, któremu Tygodnik miał zaszczyt patronować. A jak przy Lidii jesteśmy, kto czekał na kolejną część opowieści Lesława Grabowskiego? Ja na pewno!

Interwencje, 62 lecie matury, gawędy o przeszłości Szymona Jakubowskiego i wiele, wiele innych.

Miłego dnia!

Emilia Wituszyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj