Zaparkujemy przy przychodni na Lipińskiego

Zaparkujemy przy przychodni na Lipińskiego

Sanockie przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jest wykonawcą robót budowlanych, które rozpoczęły się przy poradni specjalistycznej przy ulicy Lipińskiego. Starosta Stanisław Chęć i wicestarosta Janusz Cecuła w połowie maja podpisali umowę z miejską spółką. Wygląda na to, że miejsca parkingowe przy przychodni powstaną – tę wiadomość potwierdził naszej redakcji starosta Stanisław Chęć.

O budowie parkingu mówiło się często, nie tylko podczas sesji Rady Powiatu poprzedniej kadencji. Kontrowersję budziła wycinka drzew od strony ulicy Lipińskiego: teren zarastał trawą, mówiono o groźbie naruszenia instalacji i odkładano sprawę ad acta. Problem nasilił się po wyremontowaniu ulicy Kołłątaja – mieszkańcy skarżyli się na parkujące tam coraz liczniej samochody. Coraz głośniej zwracano uwagę na pilną potrzebę podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Podjazd od strony ul. Kołłątaja został zrobiony jeszcze w poprzedniej kadencji. – Nie ukrywam, że usilnie o to zabiegałem – wspomina były wiceburmistrz, dziś starosta Stanisław Chęć. – Zrobiliśmy to, co wówczas mogło zrobić miasto w tej kwestii, na miejskim terenie. Niedawno rozmawiałem z Wojciechem Naparło z Powiatowego Zarządu Dróg o przebudowie podjazdu od strony gabinetów rehabilitacyjnych, aby osoby z niepełnosprawnością ruchową mogły mieć ułatwiony dostęp do obiektu prosto z parkingu. Co do wycinki drzew od strony ulicy Lipińskiego, to sądzę, że można było z tym zaczekać. Trzeba powyciągać pnie, teren się musi ułożyć Na początku tego roku wnioskowałem, żeby wykorzystać teren znajdujący się po lewej stronie na budowę parkingu, ponieważ tam jest więcej możliwości.

SPGK wykarczowało teren, wycięto kilka drzew. Na placu został wysypany tłuczeń, na części zostanie wyłożona kostka betonowa i tam zostaną oznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. – Myślę, że kilkanaście, do dwudziestu, samochodów będzie się tam mogło zatrzymać – mówi Stanisław Chęć.

Prawdopodobnie jeszcze końcem lipca parking zostanie oddany do użytku mieszkańców.

msw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj