Sanok City Tour zaprasza na wycieczkę

Sanok City Tour zaprasza na wycieczkę

Od 4 lipca po Sanoku jeździ biało-czerwony pojazd – elektryczna kolejka. Ma przystanki obok skansenu i nieopodal Rynku przy placu św. Jana. Sympatyczna ciuchcia będzie woziła turystów oraz chętnych sanoczan na trasie Rynek – skansen i z powrotem. Na życzenie klientów pojedzie do Międzybrodzia lub w inne klimatyczne miejsca na obrzeżach bądź w granicach miasta.

Aby ośmielić sanoczan do korzystania z usług biało-czerwonej kolejki, jeden z pierwszych kursów po mieście odbyły dzieci – podopieczni Samorządowego Przedszkola nr 2. Kolejka zabrała je z ulicy Sadowej i przywiozła na Rynek, gdzie na maluchy czekał burmistrz Tomasz Matuszewski. Po spotkaniu z burmistrzem przedszkolaki poszły na spacer po mieście, a następnie elektryczną ciuchcią odjechały na ulicę Sadową.

– Miasto wyraziło zgodę na uruchomienie takiego oryginalnego środka transportu, by centrum zyskało dodatkową atrakcję. Podobne pojazdy jeżdżą z powodzeniem po krakowskim Kazimierzu, więc dlaczego nie mielibyśmy spróbować w Sanoku? – mówi Tomasz Matuszewski. – Naszym celem jest wspieranie lokalnych przedsiębiorców, cenimy oryginalne pomysły, zwłaszcza te, które służą rozwojowi ruchu turystycznego.

O szczegóły na temat Sanok City Tour można pytać w Centrum Informacji Turystycznej.

6 KOMENTARZE

  1. Wow wreszcie cos sie dzieje w tym Sanoku. Super pomysł, frajda dla dzieci i dorosłych 🙂 też chętnie skorzystam wraz z rodziną .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj