Nagrody Miasta w dziedzinie kultury rozdane

Nagrody Miasta Sanoka w dziedzinie kultury zostały rozdane. Uroczystość odbyła się 7 lipca w Sanockim Domu Kultury podczas obchodów 25-lecia partnerstwa Reinheim i Sanoka. Uhonorowano sanoczan zasłużonych w kategoriach: upowszechniania kultury i twórczość artystyczna.

Nagrody Miasta Sanoka otrzymali: Marianna Jary, Robert Bańkosz, Maciej Harna, Sylwester Stabryła, Konrad Oklejewicz i zespół Cassiopeia.

Marianna Jara od wielu lat organizuje przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury muzycznej, teatralnej i literackiej, a przede wszystkim sprzyja wzajemnemu poznaniu społeczności polskiej i ukraińskiej Sanoka.

Robert Bańkosz to pomysłodawca i współtwórca szlaków kulturowych m.in. Szlaku Ikon i Szlaku Przygód Dobrego Wojaka Szwejka, to także autor publikacji o charakterze regionalno-turystycznym i kulturoznawczym.

Maciej Harna – muzyk i multiinstrumentalista, z kierowanym przez siebie zespołem Orkiestra jednej Góry Matragona wydał w ubiegłym roku piątą już płytę pt. „Anarti – muzyka zaginionego świata”, która stanowi innowacyjną formę promocji regionu i Sanoka.

Sylwester Stabryła jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów malarzy związanych z Sanokiem. W 2018 roku przedstawiał swoje obrazy na wielu ogólnopolskich wystawach, indywidualnych i zbiorowych, brał też udział w prestiżowych przeglądach polskiej sztuki współczesnej.

Zespół Cassiopeia z Młodzieżowego Domu Kultury, który działa pod kierunkiem Konrada Oklejewicza, obchodził niedawno 10-lecie swojego istnienia. Zespół jest doskonale znany sanoczanom z licznych występów na terenie miasta. Głównym założeniem grupy są prezentacje muzyczne o wymiarze wielokulturowym, związane tradycją słowiańską i rodzimą polską kulturą.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj