Muzyczne powroty: Bokeh Acoustic Trio Przemysława Pankiewicza

Muzyczne powroty: Bokeh Acoustic Trio Przemysława Pankiewicza

W nadchodzącym czasie przełomu lipca i sierpnia w Sanoku, Cisnej oraz w Balnicy odbędą się trzy koncerty jazzowe zespołu Bokeh Acoustic Trio, sanockiego pianisty – Przemysława Pankiewicza.

Jest to ciekawe wydarzenie zarówno dla melomanów oraz amatorów muzyki, jak i wykwintnych słuchaczy, ponieważ Trio w tym składzie pierwszy raz wystąpi na terenie Podkarpacia, prezentując kompozycje Przemka i zespołu. Mimo że Trio stawia na autorski repertuar, wykonuje również utwory innych artystów, takich jak chociażby Bob Dylan we własnych aranżacjach.

Akustyczne trio jazzowe powstało z inicjatywy Przemysława Pankiewicza – pianisty jazzowego młodego pokolenia, kiedyś ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, studenta Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz absolwenta Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Korzenie pianisty znajdują się w muzyce klasycznej. W roku 2012 zdobył główną nagrodę na konkursie im. Fryderyka Chopina w Moskwie. W tym samym roku zajął I pozycję na konkursie sygnowanym nazwiskiem tego kompozytora w Wilnie. Stawiał pierwsze kroki na scenie muzyki jazzowej, debiutując z kwartetem kanadyjskiego trębacza Gary Guthman’a .W roku 2016 tworzył z formacją Wójcik/Szablowski/Narajowski/ Pankiewicz Quartet. W 2017 roku został absolwentem Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, gdzie uczył się u Michała Tokaja. W tym samym roku założył zespół Bokeh Acoustic Trio wraz z Alanem Wykpiszem na kontrabasie oraz Stefanem Raczkowskim na perkusji. Wspólnie koncertują z własną muzyką autorską. Do swoich najważniejszych występów Przemysław Pankiewicz zalicza koncert z polskim trębaczem jazzowym Piotrem Wojtasikiem.

Autorska muzyka Bokeh Acoustic Trio łączy intuicję i inspirację wykonawców, tym samym definiuje jedną z najważniejszych wartości muzyki jazzowej – nieprzewidywalność. Termin ‚bokeh’ w języku japońskim oznacza rozmycie a w fotografii opisuje sposób, w jaki utrwalona zostaje nieostrość zdjęcia.

Bieszczadzka Trasa Jazzowa składać się będzie z trzech koncertów: Koncert w Sali Koncertowej PSM w Sanoku, Koncert w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, „Koncert w lesie” przy okazji Otwartych Warsztatów Muzycznych pod Matragoną w Balnicy.

Rezerwacja miejsc na koncert w Sanoku możliwa jest pod adresem mailowym : niwasanok@gmail.com lub w sekretariacie Szkoły Muzycznej pod numerem 13 46 453 15.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj