Aktualna sytuacja w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku

Aktualna sytuacja w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku

Baseny od strony kanalizacji sanitarnej zostały odcięte skutecznie za pomocą zainstalowania zaworów zwrotnych. Obiekt jest bezpieczny.

dd 150x150 - Aktualna sytuacja w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku– MOSiR we współpracy z SPGK realizują działania mające na celu zabezpieczenie obiektu. Baseny od strony kolektora kanalizacji sanitarnej zostały zabezpieczone zaworami zwrotnymi, zamontowanymi w studniach na kanalizacji sanitarnej. Paradoksalnie opady deszczu, z jakimi mamy do czynienia od dwóch dni, pozwalają na wyciągniecie pewnych wniosków, popartych obserwacjami, a dotyczących przyczyn zaistniałej sytuacji. Obserwowanie kanalizacji sanitarnej przy budynku pozwoliło stwierdzić, że przyczyny podnoszenia się poziomu wód w kanalizacji nie wynikają jedynie z przepływu zwrotnego z kanalizacji sanitarnej. Po zainstalowaniu zaworów zwrotnych stwierdzono, że na studniach kanalizacyjnych, zlokalizowanych pomiędzy zaworami a budynkiem, następuje dopływ wód opadowych przez nieszczelności. Spiętrzenie tych wód w studni spowodowało wypływ wody opadowej do pomieszczeń podbasenia przez kratki ściekowe, które zostały wcześniej zabezpieczone, ponieważ przygotowaliśmy się na wypadek gwałtownych opadów. Ze względu na brak możliwości odpływu ich do sieci sanitarnej, w związku z wysokim poziomem wód w kolektorze, odpompowywane są ze studni na zewnątrz – to się dzieje obecnie – mówi Piotr Bochnia, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestora UM, członek komisji, badającej przyczyny podtopienia CRiS.

Marek Karaś 150x150 - Aktualna sytuacja w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku– SPGK na bieżąco monitoruje funkcjonowanie sieci kanalizacyjnej. Podnoszący się poziom wody w kolektorze sanitarnym powodowany jest przeciekami wody deszczowej, która z całą pewnością nie pochodzi z kanalizacji sanitarnej. Przybór wody deszczowej w sieci sanitarnej wskazywać może na nieprawidłowości bądź wręcz niezgodne z prawem odprowadzanie wody deszczowej do kolektora sanitarnego. Podjęliśmy działania związane z przeprowadzeniem szczegółowej analizy dopływów tych wód do kolektora. Po zidentyfikowaniu źródeł obcych wód w kanalizacji sanitarnej podjęte zostaną stosowne do sytuacji czynności techniczne i prawne – zapowiada Marek Karaś, prezes SPGK.

UM Sanok – materiały prasowe

5 KOMENTARZE

 1. esanok słynie z gówno burzy
  „Zburzyć basen, zburzyć!”
  Sanocka Olejnik przy mikrofonie sepleni
  Może do TVN-u będą ja chcieli!
  Deszcz pada równo i gęsto
  odwołać burmistrza krzyczą często.
  A my sanoczanie dość trolli dość
  Co za wyzwiska – pyta gość
  Co Sanok odwiedza na wakacje.
  To walka o władzę. Czyż nie mam racji?
  Były burmistrz z Demokratami dogadany był
  A tu Młody narobił dym
  Skończyły się z Urzędu dotacje
  esanok nie ma na waciki i wakacje

 2. Pada deszcz. Ludzie robią swoje. Tylko tuman, nakręcony złością szuka w tym sensacji. Chętnie zaapelowabym do sanoczan, żeby nie czytali esanoka, ale to każdy musi sam do tego dorosnąć. Pozdrawiam redakcję Tygodnika.

 3. Esanok komentarze nieprzychylne sobie wymazuje
  Zaraz gumka myszka mu się zepsuje!
  A myszka siedzi pod miotłą cicho
  Niby cichutko, lecz dobre z niej licho
  Niejednemu kotu na nosie gra
  Ciekawe jakie pomysły ma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj