Do wygrania 800 mobilnych pracowni multimedialnych. Konkurs dla szkół

Do wygrania 800 mobilnych pracowni multimedialnych. Konkurs dla szkół

800 mobilnych pracowni multimedialnych składających się z 16 laptopów każda – to nagrody, które można zdobyć w konkursie #OSEWyzwanie.

#OSEWyzwanie to konkurs dla szkół, który MSWiA organizuje wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Prace konkursowe można nadsyłać do 16 września.

„Konkurs jest adresowany do wszystkich szkół w Polsce z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Jest o co walczyć. Do wygrania – 800 mobilnych pracowni komputerowych” – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. „A to nie wszystko, co można zdobyć, biorąc udział w naszym konkursie. Szkoły, które podejmą #OSEWyzwanie zagwarantują sobie także dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu, a ich uczniowie będą mogli korzystać z mLegitymacji” – dodaje szef MC.

Konkurs #OSEWyzwanie jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Jak podaje MC, do połowy ubiegłego roku tylko 10 proc. polskich szkół miało dostęp do szybkiego Internetu. W tym roku szerokopasmowy dostęp do sieci ma już 12 tysięcy placówek (czyli niemal połowa). Trzy tysiące szkół korzysta z usług OSE.

Więcej informacji: www.konkurs.ose.gov.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj