IV Zlot Nauczycieli Języków Obcych

IV Zlot Nauczycieli Języków Obcych

W dniach 15-19 sierpnia 2019 hotelu Sanvit w Sanoku odbył się IV ZLOT NAUCZYCIELI JĘZYKÓW OBCYCH. Jest on organizowany m.in. dla nauczycieli należących do grup nauczycielskich na portalu społecznościowym Facebook: Nauczyciele Języka Angielskiego, Metodyka nauczania języków obcych oraz Pokój nauczycielski anglistów.

Organizatorami Zlotu oraz administratorkami w/w grup są : Teresa Perkołup (założycielka grup oraz nauczycielka j. angielskiego w II LO w Sanoku) oraz Agnieszka Małyszczuk (właścicielka szkoły językowej English College, ma ona kilka punktów w powiecie radomskim). W tym roku współorganizatorką zlotu jest także Karina Frejlich (nauczycielka j.ang z Milanówka).

Pani Teresa Perkołup zaprasza wszystkich nauczycieli do wspomnianych grup. Dlaczego?
Dzięki grupom nauczyciele wymieniają doświadczenie, angażują się w działalność charytatywną i przeciwdziałają wypaleniu zawodowemu. Do grup należą osoby z 50 krajów świata. Dzięki temu można porównać metodyki pracy w różnych krajach i się rozwijać. Na grupach można zadawać pytania osobiście lub przez administratorów. Mocno wspierani są młodzi nauczyciele.

Nauczyciele pasjonaci, poszli właśnie krok dalej i postanowili się spotykać w „realu” skąd powstał pomysł zlotów?

– Spotkania organizowane są przez wspomniane wyżej panie, które działając na zasadzie wolontariatu, zaś zloty opłacane są przez samych zainteresowanych, które są starannie zaplanowane. Towarzyszą im prelekcje, panele dyskusyjne, wykłady – ostatnio np. takiej sławy jak dr Marek Kaczmarzyk przedstawił zagadnienie neurodydaktyki. Wyszukiwane są różne kursy dzięki którym nauczyciele mogą się doszkalać, rozwijać swoje kompetencje lub zainteresowania. Jak wspomina pani Teresa – jest wiele kursów w sieci, które są bezpłatne lub niewiele kosztują, a okazują się bardzo przydatne. Podpowiadamy sobie gdzie takie znaleźć. Oprócz kursów śledzimy wydawnictwa i wymieniamy opinie i doświadczenia.
Jednak nie sama nauka i rozwój jest celem grup i zlotów.
– Nauczyciele należący do tych grup to ludzie z pasją, nie żyją tylko pracą. Rozmawiamy też o hobby. Jedne koleżanki tworzą biżuterię, malują, ja interesuję się haftem koralikowym (na moim profilu są zdjęcia). Te nasze inne umiejętności też w jakiś sposób są wykorzystywane, opowiadamy o tym albo przygotowujemy coś na spotkanie. Na zlotach poznajemy kolegów, zawiązujemy przyjaźnie i współprace. To ogromna pomoc w rozwoju nauczyciela – mówi Teresa.

Zloty to również chwile wytchnienia i dzięki temu, że Sanok gościł po raz trzeci nauczycieli, mieli oni możliwość poznać uroki naszego miasta i okolic. Większość oczywiście była spoza Sanoka i często po raz pierwszy mogli zaglądnąć do tutejszych muzeów, czy powędrować np. na ruiny Zamku Sobień. Niektórzy skusili się nawet na zjazd tyrolką.
– Dzięki wspomnianym grupom, organizujemy szkolenia, warsztaty, a także zajęcia integracyjne. Za pośrednictwem Tygodnika chciałabym do nich zaprosić więcej osób z okolic Sanoka. Nie tylko nauczycieli językowych. Najbliższe wydarzenie planujemy na październik. Zapraszam do kontaktu. e–mail: p_teresa@vp.pl – kończy Teresa.

My cieszymy się, ze pani Teresa zwróciła się z prośbą o rozpowszechnienie informacji do nas. Pozytywne jest również to, że znajomości z portali społecznościowych stwarzają okazję do spotykania się i pomocy sobie nawzajem oraz dokształcania. O ciekawych spotkaniach i prelekcjach będziemy informować na łamach tygodnika. Nauki nigdy dość!

Edyta Wilk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj