AniKa Dąbrowska – pozytywna energia

 

AniKa Dąbrowska – pozytywna energia

Ania AniKa Dąbrowska to mieszkanka Podkarpacia. Młodziutka osoba, która na scenie okazuje się żywiołem nie do pokonania. Podczas zakończenia Podwórkowego lata przyciągnęła wiele fanów z Sanoka i okolic. Pierwszy utwór jaki zaśpiewała, oryginalnie wykonywany przez legendarną Whitney Houston  „I Wanna Dance With Somebody”, wywołał burzę oklasków. A jak wiadomo utwory Whitney do najłatwiejszych nie należą! Młoda piosenkarka ma ogromny potencjał i umiejętności. Przy okazji koncertu zadaliśmy Ani kilka pytań.

Co prawda mamy jeszcze parę dni wakacji, ale powiedz nam jak godziłaś ostatni rok nauki, próby, koncerty, ósma klasa… To chyba nie łatwe zadanie połączyć to wszystko razem?

Było ciężko ponieważ kończyłam trzy szkoły i było to dla mnie duże przedsięwzięcie. Dzięki ludziom których mam koło siebie, którzy mnie bardzo wspierają i pomagają nie tylko zachętą, ale też logistycznie udało mi się osiągnąć to co chciałam.

Trzy szkoły! To dużo! Ogrom pracy i czasu.

Tak. Skończyłam ósmą klasę podstawówki, Szkołę Muzyczna Pierwszego Stopnia do której uczęszczałam sześć lat i Szkołę Wokalną.

Miałaś czas wolny?

To prawda, że tego czasu było niewiele, dlatego kiedy tylko znalazła się chwilka to spędzałam czas z przyjaciółmi i odpoczywałam. Dałam radę przeżyć ten rok, więc można powiedzieć: sukces!

Opowiedz nam jak współpracowało ci się z Cleo?

Cleo to fantastyczna osoba, a praca z nią to była czysta radość. Mnóstwo fachowej wiedzy i inspiracji. Oprócz tego jest po prostu radosną, ciepłą osobą, która bardzo zachęca i wspiera. Tacy ludzie są bezcenni dla nas-młodych wokalistów, którzy są dopiero na początku swojej drogi i się cały czas uczą. Chciałabym być w przyszłości właśnie kimś takim jak Cleo.

Czyli jest miła życzliwa i uśmiechnięta, taka jak ty.

Tak (śmiech). Jest świetna!

Chorujesz na mukowiscydozę. Mukowiscydoza to poważna choroba płuc. Jak udaje ci się w tej sytuacji śpiewać?

O dziwo, śpiewanie okazało się dla mnie rodzajem rehabilitacji. Nauczyłam się śpiewać przeponą i dzięki temu odciążyłam płuca. Kto by pomyślał, że to właśnie śpiew okaże się dla mnie prawdziwym lekarstwem. To co kocham, czemu się poświęcam jest jednocześnie tym, co mi poprawia zdrowie!

Życzymy więc zdrowia i mamy nadzieję gościć cię ponownie na sanockiej scenie.

AniKa Dąbrowska pochodzi z Wesołej, ale Sanok odwiedziła nie pierwszy raz. Jej pierwszym poważnym sukcesem było zwycięstwo na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w 2015 roku. Od tego czasu Ania Dąbrowska stale występowała na różnego rodzaju konkursach i wydarzeniach. W lipcu 2018 roku rozpoczęła przygodę z programem The Voice Kids, która zaprowadziła ją do zwycięskiego finału 23 lutego 2019 roku. Było to spełnienie jej marzeń, a wkrótce może zrealizować kolejne, czyli nagrać własną płytę, gdyż taka jest właśnie główna nagrodą w programie obok 50 tys. zł. Podczas finału zaśpiewała swój pierwszy singiel pt. “Małe skrzydła”, który na YouTube zanotował od tego czasu 10 mln. wyświetleń. Aktywnie koncertuje, wspiera akcje charytatywne i…po prostu rozwija skrzydła!

Edyta Wilk

 

 

1 KOMENTARZ

 1. Było fajnie kolorowo
  Barwnie, głośno i tęczowo
  Tyle dzieci zachwyconych szczerze,
  że refleksja mnie dziś bierze
  Skoro dzieci aż piszczały z radości
  Trolle z esanok komentują, aż zbiera na mdłości!
  Koncert był mega, burmistrzowie dżentelmeni pierwsza klasa
  Nie trzeba disco polo by bawiło się ludzi masa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj