Kiedy zostaną otworzone baseny? Znamy odpowiedź

Kiedy zostaną otwarte baseny? Znamy odpowiedź

Trwają prace związane z dostawą, montażem i uruchomieniem elementów systemów instalacji technologicznych Centrum Rehabilitacji i Sportu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku, uszkodzonych w wyniku zalania 13 lipca 2019 r. Zabezpieczono w budżecie pieniądze na ten cel – 350 tys., które w formie zaliczki wpłynęły od ubezpieczyciela.

Wykonawcą jest firma Karpat-Bud sp. z o.o. W umowie z wykonawcą zastrzeżono, aby urządzenia, technologie i oprogramowanie były w pełni zgodne i funkcjonalne z istniejącymi systemami i instalacjami technologicznymi zamontowanymi obecnie w Centrum Rehabilitacji i Sportu. Ponadto działania wykonawcy nie mogą spowodować utraty gwarancji oraz rękojmi wynikającej z umowy o roboty budowlane z 5 stycznia 2017 r.

Cel rozpoczętych prac to przywrócenie pełnej funkcjonalności basenów wewnętrznego i zewnętrznego i umożliwienie ich pełnej eksploatacji.

Termin przywrócenia basenów do użytku będzie się odbywał w trzech etapach. Do 15 listopada 2019 zostaną uruchomione baseny wewnętrzne. – Montaż urządzeń to dwa do trzech tygodni, jednak ich zamówienie i dostawa, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, to minimum 8 tygodni, z reguły – 10. Postaramy się, aby w tym przypadku nie trwało to dłużej, niż 8 tygodni – mówi Tomasz Polek, prezes Karpat-Bud.

Drugi etap prac obejmuje baseny zewnętrzne – jego zakończenie zaplanowano na 15 grudnia 2019 r. Ze względu na okres zimowy uruchomienie basenów zewnętrznych CRiS w Sanoku nastąpi pomiędzy 15 a 30 kwietnia 2020 r.

Sprawa podtopienia CRiS została zgłoszona do prokuratury, by rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przyczyn tej sytuacji.

Materiały prasowe UM Sanok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj