Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku sięga po pieniądze z UE

Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku sięga po pieniądze z UE

Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku sięga po pieniądze z UEPOZNAJĘ ŚWIAT- POZNAJĘ SIEBIE – to projekt, którego koordynatorem jest Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku. Budżet projektu to 84 810 euro.

 

 

Szkoły uczestniczące w projekcie:
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II w Sanoku – koordynator projektu
Ecole Marcel Ayme w Milizac – Francja
Colegio Salesianos „San Juan Bosco” w Puertollano – Hiszpania
Istituto Comprensivo „Giuseppe Grassa” w Mazara del Vallo – Włochy
Istituto Comprensivo „Salvo D’Acquisto” w Gaggio Montano – Włochy

Celem projektu jest kształcenie aktywności poznawczej i kreatywności uczniów, promowanie otwartości na świat, wzmacnianie poczucia własnej wartości uczniów oraz doskonalenie procesu nauczania i uczenie się poprzez stosowanie aktywnych metod.
Najważniejszym celem każdej szkoły jest wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności, które pozwolą im kontynuować naukę na wyższym etapie edukacji i umożliwią funkcjonowanie w społeczeństwie europejskim.

Ważne jest również pobudzanie aktywności poznawczej, kształcenie kreatywności i rozwijanie zainteresowań, ale także kształcenie otwartości na świat i postaw tolerancji oraz szacunku dla innych kultur. Udział w projekcie „Poznaję świat- poznaję siebie” niewątpliwie wpłynie na zwiększenie motywacji uczniów do nauki. Realizując zadania we współpracy z rówieśnikami z innych państw będą rozwijać znajomość języków obcych oraz technik informacyjnych.

Nauczyciele z Polski, Włoch, Hiszpanii i Francji zaprezentują własne style i metody nauczania oraz będą dzielić się doświadczeniem i wiedzą na temat aktywizujących metod uczenia. Wspólnie opracują scenariusze lekcji, zasady konkursów i projektów uczniowskich. Będą poszukiwać nowych rozwiązań metodycznych, tak aby inspirować uczniów do działania i aktywności na rzecz własnego rozwoju. Ważnym elementem projektu będzie również poszukiwanie skutecznych metod nauczania dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, aby i one miały możliwość osiągnięcia sukcesu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj