O współpracy i gospodarce odpadami komunalnymi

O współpracy i gospodarce odpadami komunalnymi

W piątek 13 września Burmistrz Tomasz Matuszewski spotkał się z Wojciechem Bakunem, prezydentem Przemyśla. Rozmawiano o możliwości współpracy miast i realizacji wspólnych projektów w różnych obszarach.

– Poruszyliśmy ważny temat związany z gospodarką odpadami komunalnymi, z którym boryka się większość miast w Polsce. Miasto Przemyśl jest po pierwszym przetargu i już wiadomo, że wzrosną tam znacząco koszty odbioru odpadów. Wzrost cen ma związek m.in. z rosnącymi cenami energii, transportu i zwiększeniem stawek za tzw. opłatę marszałkowską. Gospodarka odpadami komunalnymi potrzebuje rozwiązań długofalowych, obliczonych na wiele lat. Podobnie jak większość polskich miast także i Sanok musi zmierzyć się z tym problemem, by znaleźć rozwiązanie najkorzystniejsze dla mieszkańców – napisał burmistrz Matuszewski na swoim profilu w mediach społecznościowych.

6 września weszła w życie tzw. ustawa śmieciowa, która wprowadza zróżnicowanie stawek opłat za odpady posegregowane i niesegregowane. Osoby, które segregują śmieci, zapłacą za ich zagospodarowanie co najmniej dwa razy mniej niż te, które tego nie robią.

mn

Więcej o nowej ustawie „śmieciowej”:

http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.smieci/193151/Weszla-w-zycie-nowela-ustawy-smieciowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj