asłużony dla zdrowia narodu

Zasłużony dla zdrowia narodu

Jak ważna jest krew, nikomu o tym nie trzeba mówić. Doskonale wie o tym Tomasz Ostrowski, żołnierz Sanockiego Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej, który otrzymał odznaczenie za oddanie 20 litrów krwi.

Odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” dostają krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Tomasz Ostrowski został uhonorowany właśnie takim odznaczeniem. Na co dzień jest pracownikiem naszego MOSiR-u oraz spikerem Ekoball Stal Sanok, Cosmosu Nowotaniec, Ekstraligowych Wilków Sanok.

– Krew zacząłem już oddawać w czasach szkoły średniej. Potem w wojsku. Miałem kilka przerw spowodowanych stanem zdrowia, jednak, gdy tylko siły powróciły wówczas ponownie zacząłem dzielić się z innymi moją krwią – mówi Tomasz Ostrowski.

Jak podkreśla żołnierz już pierwsze oddanie krwi go wciągnęło. Jak tłumaczy robi to po to, bowiem krew jest jedynym lekarstwem, którego nie możemy wyprodukować. To bezcenny dar, który może podarować człowiekowi tylko druga osoba.

– Jeżeli mam możliwość oddać krew, a tym samym uratować czyjeś zdrowia, a nawet życie to chcę to robić i pomagać – dodaje na koniec.

W centrach krwiodawstwa brakuje ciągle krwi. Potrzebna jest ona przy operacjach lub w nagłych wypadkach. Powinniśmy wziąć przykład Tomasza Ostrowskiego i oddawać krew. Przecież nas to nic nie kosztuje, a komuś możemy podarować życie.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj