Społeczna Straż Rybacka dba o przestrzeganie prawa

Społeczna Straż Rybacka dba o przestrzeganie przepisów – Akcja Bieszczady

Społeczna Straż Rybacka w Sanoku jako jedyna wyróżniająca się jednostka wzięła udział w akcji „Bieszczady 2019”. W działaniach wzięło udział kilkadziesiąt osób z różnych służb.

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie zaprosił jako jedyną, wyróżniającą się Społeczną Straż Rybacką w Sanoku do udziału w akcji „ Bieszczady 2019”. Akcja odbyła się w dniach 30 i 31 sierpnia. Głównym celem akcji była prewencja – zapobieganie degradacji środowiska na terytorium powiatów: bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. W akcji wziął udział pięcioosobowy skład Społecznej Straży Rybackiej. Na wstępie głos zabrali zaproszeni goście, którzy wyrazili swoje podziękowania dla funkcjonariuszy oraz strażników za ich dotychczasową pracę. Goście zwrócili uwagę na udaną współpracę pomiędzy Państwową Strażą Rybacką, Społeczną Strażą Rybacką i innymi służbami, instytucjami na rzecz ochrony wód. To także dowód na podejmowanie wielu inicjatyw w celu zwalczania wszelkich przejawów niszczenia środowiska naturalnego, w tym kłusownictwa rybackiego. Po wystąpieniach przystąpiono do działań w patrolach mieszanych. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, strażników oraz ratowników z Państwowej Straży Rybackiej, Policji, Państwowej Straży Łowieckiej, Straży Leśnej, Bieszczadzkiej WOPR oraz Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku. Na terenie jeziora Solińskiego i Myczkowskiego funkcjonariusze dokonali kontroli wędkujących za pomocą sprzętu pływającego PSR, Policji i WOPR. Natomiast za pomocą samochodów i kładów działania były prowadzone na rzekach San, Solinka, Wetlinka, Strwiąż, Wiar, Hoczewka, Olszanka, Osława oraz Osławica. Prowadzono również akcję na terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych i Ciśniańsko-Wetlińskim Parku Krajobrazowym, który skupiony jest w siedmiu rezerwatach na terenie pięciu gmin (Komańcza, Zagórz, Cisna, Baligród i Solina).

– Podczas prowadzonej akcji wykorzystano kilkanaście samochodów, kłady oraz łodzie motorowe. Skontrolowano 96 wędkarzy, nałożono 6 mandatów karnych, udzielono 19 pouczeń – relacjonuje Ryszard Rygliszyn, Komendant SSR w Sanoku.

dcz

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj