Kamień węgielny wmurowany pod posterunek policji

W Zagórzu powstanie nowy posterunek policji. Zakończenie budowy inwestycji zaplanowane jest na jesień 2020 roku. Obiekt powstaje obok Urzędu Miejskiego.

24 września odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy posterunek Policji w Zagórzu. Działka pod tę inwestycję została przekazana przez samorząd zagórski. Młodszy inspektor Stanisław Sekuła, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podziękował Ernestowi Nowakowi, burmistrzowi Zagórza oraz Czesławowi Łuce, przewodniczącemu Rady Miejskiej w Zagórzu za zaangażowanie lokalnego samorządu na rzecz realizacji budowy nowego obiektu. Z kolei burmistrz Zagórza podziękował osobom, które przyczyniły się do realizacji tej inwestycji.

Posterunek powstaje na działce zlokalizowanej w sąsiedztwie zagórskiego magistratu. Środki na inwestycję pochodzą z rządowego programu modernizacji służb mundurowych na lata 2017 – 2020. Nowa siedziba policji będzie miała dwie kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 200 m.kw. Planowany termin oddania budynku do użytku to jesień przyszłego roku.

dcz