Sanoczanie gośćmi Konsula Generalnego Niemiec

Sanoczanie gośćmi Konsula Generalnego Niemiec

W Krakowie, w Muzeum Inżynierii Miejskiej odbywają się uroczystości z okazji Dnia Jedności Niemiec. Na zaproszenie Konsula dr. Michaela Großa uczestniczy w nich delegacja sanoczan.

Konsul Michael Groß w swoim przemówieniu nawiązał do II wojny światowej. Przeprosił za słowa „Niemcy, Niemcy ponad wszystko”. Mówił o potrzebie, wręcz konieczności pokojowej współpracy między narodami. O potrzebie jedności mówił także Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Konsul Michael Groß był gościem burmistrza Tomasza Matuszewskiego podczas obchodów 25-lecia partnerstwa Sanoka i Reinheim. Zwrócił wówczas uwagę na występ Zespołu Tańca Ludowego „Sanok” – kilka tygodni później tancerze otrzymali zaproszenie do udziału w uroczystości upamiętniającej Dzień Jedności Niemiec, które konsulat organizuje 1 października w Krakowie.

Z okazji Dnia Jedności Niemiec Burmistrz Tomasz Matuszewski podarował Konsulowi pamiątkowy grawer ton oraz okolicznościowy adres:

„Jestem zaszczycony, uczestnicząc w uroczystościach z okazji Dnia Jedności Niemiec w Krakowie. Jest to doskonała okazja nie tylko do świętowania, ale także do refleksji nad historią, rozwojem demokracji, rozwiązywaniem konfliktów i poszukiwaniem wartości, które cementują wspólnotę.

Dziękuję Panu Konsulowi Generalnemu za zaproszenie sanoczan. Odczytuję ten gest jako docenienie wieloletniej partnerskiej współpracy Sanoka z Reinheim, która sprzyja nawiązywaniu kontaktów na szczeblu lokalnych społeczności, a tym samym umacnianiu fundamentu, na którym wspiera się gmach zjednoczonej Europy.

W tak ważnym Dniu, obchodzonym na pamiątkę zjednoczenia Niemiec, życzę Panu Konsulowi satysfakcji z pełnionej służby dyplomatycznej oraz wielu sukcesów w pracy, dzięki której umacniają się dobre relacje między ludźmi, znikają bariery, a rodzą się przyjaźnie”.

Wraz z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim w obchodach Dnia Jedności Niemiec w Krakowie na zaproszenie Konsula uczestniczą zastępca burmistrza Grzegorz Kornecki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Grzegorz Kozak, wicestarosta sanocki Janusz Cecuła oraz Wiesława Skorek i Andrzej Ostrowski.

 

2 KOMENTARZE

 1. Sanoczanie są na scenie
  Takie info sobie cenię
  Kulturalne wydarzenie
  Dla narodów zjednoczenie
  Niech esanok się pouczy
  że na darmo się nie włóczy
  Burmistrz oraz świta jego
  Będzie z tego coś cennego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj