Powstała pierwsza farma dyniowa w południowo-wschodniej Polsce

Od lat niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, zaczynają niedawno znajdować swoich fanów również w Polsce. Farmy Dyniowe – bo o nich mowa – stają się kolejnym atutem wykorzystywanym przez miejscowości turystyczne. Jedna z nich zlokalizowana jest również w niewielkiej miejscowości Radawa, która mieści się na Podkarpaciu.

– Jesień to piękna pora roku, która wciąż jednak skrywa przed nami wiele tajemnic oraz niewykorzystany potencjał. – mówi Joanna Preisner, właścicielka Hotelu Bacówka Radawa & SPA**** oraz pomysłodawczyni stworzeni farmy dyniowej. – Dynie to niezwykłe warzywa, posiadające doskonałe wartości zdrowotne, a także, co może wydawać się zaskakujące, będące wyjątkowo wdzięcznym obiektem do fotografowania. Nic dziwnego, że od lat stanowią one rozpoznawalny na całym świecie symbol Halloween.
Mieszcząca się w Radawie farma dyniowa to nie tylko pole uprawne, ale zaaranżowana przestrzeń w amerykańskim stylu wypełniona licznymi atrakcjami. W jej ramach można zagrać w dyniowe kręgle, porzucać krążkiem do celu, najmłodsi mogą pobawić się w specjalnej „piaskownicy” wypełnionej kukurydzianymi ziarnami czy spędzić czas w stylizowanej szklarni.

Farma dyniowa w Radawie będzie otwarta dla gości przez cały okres jesienny.

mn