90. rocznica powstania ruchu turystycznego na Ziemi Sanockiej – od PTT do PTTK

90. rocznica powstania ruchu turystycznego na Ziemi Sanockiej – od PTT do PTTK

Wyjątkowy jubileusz 90. rocznicy powstania zorganizowanego ruchu turystycznego na Ziemi Sanockiej obchodziło Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemia sanocka” w Sanoku.

5 października odbyły się z tej okazji uroczystości, które rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Wszystkich gości oraz członków Koła przywitał Stanisław Sieradzki, prezes oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku.

– Jubileusz to okazja, aby przypomnieć dawny czas w którym tworzą się pierwsze zręby zorganizowanego ruchu turystycznego w Sanoku oraz Ziemi Sanockiej, jak również opowiedzieć o kontynuacji tego ruchu w czasach współczesnych. To piękna chwila w której możemy z podziwem przypomnieć tych, którzy położyli podwaliny turystyki i tych, którzy stali się kontynuatorami tego wielkiego dzieła – powiedział.

W Klubie „Górnika” odbyła się konferencja poświęcona „90. rocznicy powstania zorganizowanego ruchu turystycznego na Ziemi Sanockiej – od PTT do PTTK”. Podczas obchodów zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia dla członków Koła. Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy podziękowali przewodnikom oraz działaczom za ich prace oraz rozpowszechnianie wiedzy i historii na temat naszego regionu.

Stanisław Sieradzki przybliżył historię powstania i rozwoju zorganizowanego ruchy turystycznego na Ziemi Sanockiej. Natomiast Jerzy Kapłon, prezes Zarządu Głównego PTTK wygłosił referat na temat turystyki polskiej w Karpatach Wschodnich do 1939 roku. Uroczystości zakończyły się biesiadą turystyczną.

dcz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj