Romski Mikołaj po raz piąty. Zbieramy słodycze dla dzieci

Romski Mikołaj po raz piąty. Zbieramy słodycze dla dzieci

 

Pomysł organizowania Romskiego Mikołaja zrodził się kilka lat temu i był pokłosiem akcji, w której dzieci z romskiej osady Podskalka na Słowacji spędzały wakacje nad polskim morzem. Chcąc kontynuować pomoc i wsparcie dla dzieciaków pojawił się pomysł, aby w okresie świąt obdarowywać je słodyczami i  drobnymi upominkami. Akcja z powodzeniem trwa od pięciu lat.

Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Sanitas, Stowarzyszenie O.Z Rom Podskalky, Robert Bańkosz i Dariusz Podbereski.

– To już  piąty  raz organizujemy paczki świąteczne dla dzieci romskich z osady Podskalka koło Humennego na Słowacji. Mikołaj pojedzie  do Podskalki 7 grudnia! W ubiegłym roku zrobiliśmy ponad 400 paczek, w paczkach były też owoce, soczki  i inne drobiazgi. Zapraszamy! – zachęca do wzięcia udziału w akcji Anna Nowakowska.

Paczki można przesyłać lub przynosić słodycze do 27 listopada na adres: Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS ul. Jana Pawła II 59 38-500 Sanok. W Trójmieście można dostarczyć do biura Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku ulica Polanki 51 (do 16.11). Najlepiej po umówieniu się na maila losgdanski@gmail.com

Do paczki można wrzucić słodycze – czekolady, cukierki, lizaki, żelki.  Nie pakujemy ciastek i słodyczy, które w trakcie transportu mogą ulec zniszczeniu.

W akcję włączyło się wiele szkół,  zarówno z terenu Sanoka i okolic jak tez w Gdańsku, w tym UP im. Jana Grodka,  wiele Organizacji i osób indywidualnych oraz władze Humennego –  partnerskiego miasta Sanoka.

Do akcji włączyło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sanoku i  chętni dawcy krwi mogą wymienić choć jedną czekoladę na radość dziecka.

Trwają tez licytacje na stronie wydarzenia i na bieżąco każde etapy są relacjonowane w wydarzeniu na stronie: https://www.facebook.com/events/802692400150165/?active_tab=about

Jeżeli ktoś ma blisko do redakcji Tygodnika i ma chęć wesprzeć akcję, może przynieść słodycze do redakcji – Rynek 10. Słodycze przekażemy organizatorom.

ew

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj