Książki dla pacjentów szpitali. Czy sanoczanie pobiją rekord?

Uwaga! Nasi Czytelnicy są wyjątkowi! Księgarni „Autorska”  brakuje tylko 70 książek do pobicia rekordu z Krosna!

Mamy jeszcze kilka dni na to by Sanok stanął na niecodziennym charytatywnym podium! 

Do 31 października w księgarni Autorska będzie trwała charytatywna Zbiórka Książek dla Fundacji Zaczytani.

Dziewczyny z Księgarni Autorskiej, której recenzje są stałym punktem Tygodnika zachęcają:
– Macie książki, które już Wam się nie przydadzą? Wiemy, jak można dać im drugie życie! We współpracy z Fundacją Zaczytani.org i Galeria Sanok zbieramy książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach. Książki, z których Wy już nie skorzystacie z pewnością sprawią jeszcze wiele radości komuś innemu. Być może nawet więcej, niż nam się wydaje!

W ramach podziękowania przy przekazaniu książki każdy otrzyma kupon rabatowy na zakupy w naszej księgarni, gratisową pieczątkę na kartę stałego klienta oraz kubek pysznej, aromatycznej, darmowej kawy.

autorska sanok 300x200 - Książki dla pacjentów szpitali. Czy sanoczanie pobiją rekord? - AktualizacjaOddawane książki powinny być:
– w dobrym stanie,
– wydane po roku 2000,
– nie by
czasopismami, podręcznikami, słownikami, instrukcjami, encyklopediami ani rocznikami statystycznymi.

Do tej pory udało się zebrać 354 egzemplarzy, dzięki czemu 7 pudeł wypełnionych książkami wyjechało już nas do Fundacji.
Przez pierwszych kilka dni akcji sanoczanie chętnie pojawiali się z kolejnymi tytułami. Dotychczasowy rekord dnia to 59 tytułów.

– Co ciekawe w większości kawa czy rabat nie były głównymi motywacjami ich działania. Odwiedzający nas ludzie w większości pojawiali się z czystej chęci pomocy. Kilkukrotnie zdarzyło nam się, że jakaś osoba na miejscu kupiła książkę i oddała ją bezpośrednio na akcję. To pokazuje jak wielkie serce mają mieszkańcy Sanoka i okolicznych miejscowości. – opowiada Mariola Mazur.

– Nie ukrywamy jednak, że wciąż czekamy na kolejne tytuły. Często pojawiają się pytania o możliwość oddania czasopism, niestety tych nie jesteśmy w stanie zbierać, trzymamy się w tej kwestii wytycznych przekazanych nam od fundacji – dodaje Mariola.

Akcja toczy się w kilku „Autorskich”, w kilku miała miejsce już we wrześniu. Krośnieńskiej księgarni przez miesiąc czasu udało się zebrać 1380. Dziewczyny z Autorskiej marzą o pobiciu tego rekordu, ale do tego potrzebują pomocy pomocy czytelników „Tygodnika Sanockiego”

Pamiętajmy! Dobro powraca!
ew

autorska - Książki dla pacjentów szpitali. Czy sanoczanie pobiją rekord? - Aktualizacja

 

2 KOMENTARZE

  1. Przepiekny pomysl, tak malo wysilku a cudowne rezultaty.
    Jeszcze jedno : zalozyc grupy woluntariuszy by pomagali w szpitalach,
    rozmawiac z chorymi, odwiedzac ich, cos im przyniesc ( ksiazka, kwiat )
    Takie pomysly sie bardzo sprawdzaja w innych krajach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj