Projekt: erasmus+

Projekt: erasmus+ „Bieszczadzka Aleja Gwiazd”

Termin: 22.10.2019-04.11.2019

Miejsce: Lesko

Uczestnicy projektu:

1. Stowarzyszenie „Baduszkowcy” w Gdyni
Studenci: PSWA Białystok
Studenci: PSSWA Gdyni
2. Fundacja „Sudarushki” w Mariupolu na Ukrainie
Zespół baletowy SUDARUSHKI

Młodzież z obydwu krajów zainicjowała projekt warsztatów musicalowych celem pogłębienia swojej edukacji artystycznej i zdobycia praktycznych umiejętności scenicznych. Równocześnie wskazano miejsce tych warsztatów – Lesko w Bieszczadach, jako atrakcyjny turystycznie region Polski. Burmistrz Miasta Lesko mgr Adam Snarski zaangażował się osobiście, służąc pomocą w zorganizowaniu profesjonalnych warsztatów. Uwzględniono udział lokalnej młodzieży w tym projekcie, celem przybliżenia pracy aktora musicalowego.

Warsztaty będą prowadzone przez wybitnych fachowców: reżyserów, aktorów, choreografów, tancerzy, wokalistów z prestiżowych teatrów Polski i Ukrainy.

Marek Richter – Aktor teatralny i filmowy. Solista Teatru Muzycznego w Gdyni. Twórca Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Prowadzi zajęcia teatralne w Teatrze Junior, przy Teatrze Muzycznym i Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. Uczy w Studium Wokalno Aktorskim w Gdyni. Prowadzi grupę teatralną na Uczelni Wyższej przy współpracy z Centrum Akademickim w Gdańsku. Laureat Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Demo filmowe: https://youtu.be/i3tWyDuwJLU , https://youtu.be/bpfmaEeZ280

Zbigniew Marek Hass – aktor, reżyser, absolwent Wydziału Reżyserii Państwowego Konserwatorium im. M.Rimskiego – Korsakowa w Petersburgu, wcześniej Studium Wokalno Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Kierował Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studiem Wokalno Aktorskim w Gdyni, był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, twórca i dyrektor Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefan Jaracza w Olsztynie, wieloletni pedagog i nauczyciel akademicki. Zrealizował przeszło 50 sztuk, oper, operetek i musicali w Polsce i za granicą.

Tomasz Fogiel – Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Ukończył kursy Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i uzyskał kwalifikacje pedagogiczne i do zajmowania stanowisk kierowniczych w szkole oraz placówkach oświatowych. Solista Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie pracuje od 1985 roku. Jest wykładowcą w Policealnym Studiu Wokalno Aktorskim im. Baduszkowej w Gdyni.

Magdalena Smuk – Absolwentka Studium Wokalno Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Solistka Teatru Muzycznego w Gdyni gdzie pracuje od 1999 roku. Współpracuje z Centrum Kultury w Gdyni, Teatrem „Boto” w Sopocie. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień – Najwyższa Nagroda Jury II Festiwalu Teatrów Muzycznych, Nagrodę Publiczności, II Festiwalu Teatrów Muzycznych, Nagrodę Teatralną Prezydenta Miasta Gdynia.

Patrycja Gola – Absolwentka V Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademi Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach, stypendystka Ritmic Music Conserwatory w Danii. Ma ponad 20 letnie doświadczenie na scenie, współpracowała z wieloma artystami z Polski i zagranicy, brała udział w wielu muzycznych produkcjach telewizyjnych. Pracuje też w Teatrze Muzycznym w Gdyni szkoląc umiejętności artystów.

Artur Guza – Absolwent Kompozycji i Aranżacji na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Absolwent Studium Wokalno Aktorskiego im. D.Baduszkowej w Gdyni, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Oławie w klasie fortepianu. Aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Instruktor teatralny Teatru Junior i Projektu Lato w Teatrze. Kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny.

Jarosław Rzepiak – Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Tancerz Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie pracuje od 2001 roku. Pedagog tańca w Studium Wokalno Aktorskim im. D.Baduszkowej w Gdyni. Był choreografem w spektaklu „Janosik czyli na szkle malowane”. Występował na tournee europejskim z wieloma spektaklami.

Kamil Frącek – Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Tancerz Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Kameralnej w Warszawie, Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Teatru Rewiowego „SABAT” w Warszawie. Uczestnik wielu festiwali i konkursów tanecznych, Instruktor baletu i akrobatyki w Hurtowni Ruchu w Krakowie oraz w Art Studio w Sanoku.

Hanna Kalinina – Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej, nauczycielka o najwyższych kwalifikacjach, odznaczona Orderem „Za Poświęcenie”.

Oksana Gorbachova – Absolwentka Konserwatorium Baletowego z dyplomem tancerza baletowego i choreografa. W przeszłości tancerka prestiżowego baletu „Kijów – Balet Aniko”.

Młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w zajęciach sztuk walki (AIKIDO) pod okiem instruktora z Rzeszowskiej Akademi Aikido.

Uczestnicy będą brać udział w zajęciach sportowych oraz tańca z elementami fitnessu (Slavica Dance) z instruktorką Kamilą Ociepka.

Kamila Ociepka – Instruktor fitness i tańca „Slavica Dance”, zajmuje się zdrowym trybem życia, zarażając swoją pasją innych, jest członkiem zespołu regionalnego na Podhalu.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej (Program Erasmus+).

W czasie trwania warsztatów młodzież będzie poprzez naukę tworzenia musicalu poruszać problemy tolerancji i różnic kulturowych we współczesnym świecie.

Burmistrz Miasta Lesko serdecznie zaprasza lokalną młodzież i wszystkich chętnych do współudziału w warsztatach według załączonego programu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj