Warto podkreślić, że Młodzieżowy Sejmik działa w podobnej formule jak Sejmik Województwa Podkarpackiego bowiem podstawą jego funkcjonowania są cykliczne sesje, które odbywają się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego. W ramach Młodzieżowego Sejmiku mogą również być powoływane komisje. Uchwała Nr 87/2165/19 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 18 października 2019 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackie Uchwała Nr 87/2166/19 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 18 października 2019 r. w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów na przedstawicieli Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Formularz zgłoszeniowy kandydata do pierwszej kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Rozpoczął się nabór osób do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego

To gremium, w którym będą zasiadać młodzi ludzie w wieku od 16 do 24 lat, zainteresowani aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym regionu.

Młodzieżowy Sejmik ma reprezentować sprawy młodych mieszkańców Podkarpacia. Tak jak Sejmik Województwa Podkarpackiego będzie zbierał się na sesje w sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego.

Młodzieżowy Sejmik będzie składał się z 33 przedstawicieli, wybieranych na podstawie zgłoszeń. Aby móc ubiegać się o członkostwo należy spełniać łącznie następujące warunki:

  • zamieszkiwać na terenie województwa podkarpackiego
  • mieć od 16 do 24 lat
  • posiadać status ucznia lub studenta

Zgłaszać można się do 12 listopada. Więcej szczegółów na stronie:

www.mlodziezowysejmik.podkarpackie.pl

A także w naszej informacji na stronie samorządu województwa podkarpackiego:

https://www.podkarpackie.pl/index.php/107-aktualnosci/7200-mozna-sie-zglaszac-do-mlodziezowego-sejmiku

Warto podkreślić, że Młodzieżowy Sejmik działa w podobnej formule jak Sejmik Województwa Podkarpackiego bowiem podstawą jego funkcjonowania są cykliczne sesje, które odbywają się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego. W ramach Młodzieżowego Sejmiku mogą również być powoływane komisje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj