Zawody IX World Judo Day Cup 2019 Pantera Sanok

W Łańcucie, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 26 października 2019, rozegrane zostały zawody IX World Judo Day Cup 2019 -IX edycja Międzynarodowych Zawodów w Judo. Klub JUDO Pantera Sanok reprezentowali Tymon Janusz, Seweryn Jarosz, Hubert Fejkiel, Gabriel Kosiarski, Dawid Borowski.

W World Judo Day Cup 2019 w Łańcucie rywalizowali młodzi sportowcy z m.in. Krakowa, Lublina, Dębicy Rzeszowa, Jasła, Krosna czy Zamościa oraz klub z Węgier. W turnieju wzięło udział blisko 170 zawodników. Dziewczęta i chłopcy z roczników 2006, 2007, 2008, 2009,2010 walczyli w kilku kategoriach wagowych. Walki odbywały się na 5 matach jednocześnie. Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nad walkami naszych zawodników czuwał trener Daniel Wosachło wraz z rodzicami.

Nasi mali judocy świetnie się spisali zajmując czołowe miejsca na podium:
Gabriel Kosiarski – II MIEJSCE
Dawid Borowski – II MIEJSCE
Tymon Janusz – II MIEJSCE
Seweryn Jarosz – III MIEJSCE
Hubert Fejkiel – III MIEJSCE

Na szczególne wyróżnienie zasługują najmłodsze Pantery tj. Gabriel Kosiarski (ur.2010r) i Dawid Borowski (ur.2009r) którzy zadebiutowali na zawodach od razu na arenie międzynarodowej.
Obaj chłopcy przeszli niedawno z grupy Funny Judo do starszej grupy, gdzie świetnie sobie radzą na treningach nie odstając od starszych kolegów i koleżanek.

Organizatorami międzynarodowych zmagań byli Uczniowski Klub Sportowy Judo Rzeszów, Podkarpacki Okręgowy Związek Judo, Miasto Łańcut, MOSiR Łańcut.

Wszystkim gratulujemy udanego startu i życzymy dalszych sukcesów!

mn