Najpiękniejszy wolontariat nie szuka poklasku

Najpiękniejszy wolontariat nie szuka poklasku

Na co dzień pomagają innym, nie oczekując w zamian niczego. Niosą uśmiech osobom starszym, schorowanym, tym których los nie oszczędził. Włączają się w organizację akcji charytatywnych. Dzisiaj 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Z tej okazji w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku została zorganizowana gala. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to coroczne święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, poświęcenie i działanie na rzecz drugiego człowieka. Organizatorem dzisiejszej uroczystości był Zespół Szkół nr 2 w Sanoku oraz Powiatowe Centrum Wolontariatu.

Przyznano tytuł wolontariusza roku 2019. Na tegorocznej gali wyróżniono dwóch wolontariuszy: Agnieszkę Magdziarczyk z ZS nr 1 w Sanoku oraz Natalię Sobolak z II LO w Sanoku. 

Galę uświetniły występy artystyczne uczniów, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolicy oraz Spartanki: Martynka Posadzka i Konstancja Iwańczyk. 

1 KOMENTARZ

  1. Czy posła nie wybiera się po to, żeby siedział w sejmie? Tyle tam jest roboty! Może by tak na szczeblu centralnej władzy porozmawiać o szpitalach powiatowych, o wydatkach na oświatę, cenach za wywóz śmieci? Panie Pośle?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj