XIII edycja Koncertu Charytatywnego

XIII edycja Koncertu Charytatywnego

 

W zeszły piątek w Sanockim Domu Kultury odbyła się XIII edycja Koncertu Charytatywnego. Jego organizatorami byli Stowarzyszenie Inicjatyw Wychowawczych im. Ks. Wiesława Siwca w Sanoku oraz I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku. Jak co roku uczniowie I LO stanęli na wysokości zadania, prezentując widzom swoje liczne talenty, aby zebrać pieniądze na nadchodzącą akcję „Mikołaj”. 

XIII edycja Koncertu CharytatywnegoKoncert Charytatywny posiada długą tradycję wśród młodzieży uczącej się w I liceum. Jak wspomina dyrektor liceum Robert Rybka, wydarzenie to powstało jako zaplecze dla całkowicie innej akcji.
– Zaczęło się od inicjatywy księdza Wiesława Siwca, który rozpoczął z naszą młodzieżą akcję Mikołaj. Miała ona na celu przygotować paczki dla tych dzieci, których bez naszej pomocy nigdy by ich nie otrzymały. Zbieraliśmy środki w różny sposób, jednak w pewnym momencie zrodził się pomysł, że można te pieniądze zebrać dając przy okazji coś od siebie, prezentując swoje umiejętności. Właśnie dlatego od trzynastu lat organizujemy Koncert Charytatywny – wspomina dyrektor Rybka.
Na scenie zaprezentowane zostały talenty wokalne i taneczne uczniów I liceum i nie tylko. Tegoroczną nowością były pokazy karciane oraz występ Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej – „Avanti”. Nauczyciele również postanowili dodać do koncertu coś swojego, tańcząc do muzyki country.
– Od kilku lat staramy się bardzo aktywnie włączać w całą inicjatywę, stąd coroczne pomysły na to, żeby jednak zrzeszyć się i pokazać coś innego. W tym roku postawiliśmy na odrobinę szaleństwa, stąd motyw dzikiego zachodu i tańca kowbojskiego. – Mówi Anna Kozimor-Cyganik nauczycielka Języka Polskiego w ILO.
Koncert nie odbyłby się, gdyby nie pomoc wolontariuszy, którzy dbali aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wspierali nauczycieli na każdym kroku i dawali z siebie wszystko, wiedząc, że robią to dla biednych dzieci. 
XIII edycja Koncertu Charytatywnego– Mamy wspaniałą młodzież, która cudownie się angażuje w organizację takich imprez, mimo że jest to czasochłonne i pracochłonne. Jednak gdy wszystko idzie tak jakbyśmy chcieli, wszystko staje się dużą przyjemnością. Posiadając świadomość, że robimy to w szczytnym celu, po to żeby za kilka dni spakować paczki i pójść do dzieciaków i seniorów, by przynieść im trochę radości. Dzięki temu dajemy radę wytrwać tutaj do północy, żeby ta impreza się po prostu odbyła tak jak trzeba – mówi szkolny pedagog Katarzyna Nowak. 
Tegoroczna edycja koncertu okazała się ogromnym sukcesem, gromadząc w SDK tłumy ludzi zarówno na części popołudniowej, jak i wieczornej. W międzyczasie wolontariusze sprzedawali własnoręczne wyroby, wśród których znalazły się ozdoby i kartki świąteczne, ciastka, koszulki na kubki, a nawet obrazy namalowane na kamieniach. Prócz tego, w przerwach między występami przeprowadzono aukcje, na których wylicytować można było oficjalną piłkę Igrzysk Olimpijskich w Tokio z podpisami zespołu SKRA Bełchatów, tomik poezji Jacka Mączki „Brudy prać” oraz koszulkę polskiej reprezentacji koszykówki z autografami członków drużyny. 
Dzięki wspólnym wysiłkom uczniów i kadry pedagogicznej, Koncert Charytatywny zebrał kwotę 10 334, 86 zł. 

Sebastian Szelest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj