Wigilia w Domu Dziecka

Wigilia w Domu Dziecka

18 grudnia w Domu Dziecka im. św. Józefa w Sanoku odbyło się spotkanie wigilijne. Ten wyjątkowy wieczór należy do najbardziej uroczystych i taki też był. Podopieczni wraz z wychowawcami przygotowali przedstawienie – Jasełka, pięknie przeplatane śpiewanymi przez wszystkich kolędami i pastorałkami.

Oprócz dzieci i wychowawców jasełka mieli przyjemność pooglądać zaproszeni goście wicestarosta Jan Cecuła z osobami towarzyszącymi, Grzegorz Kozak dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ksiądz Jacek Michnio, opiekunowie prawni oraz dorośli, samodzielni wychowankowie Domu.

Po występie artystycznym dyrektor placówki Ewa Pruchnicka zaprosiła wszystkich na tradycyjną wigilię. Podczas kolacji było gwarno i wesoło. Ksiądz Jacek pobłogosławił opłatki i odmówił modlitwę, wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny klimat. Łamiąc się opłatkiem, goście składali sobie szczere życzenia, a następnie zasiedli do tradycyjnej kolacji wigilijnej. Ksiądz Andrzej „polecił” pomodlić się również po spożytym posiłku słowami:

– Kochany Boże piękny kwiatuszku, błogosław to co mam już w swym brzuszku! – Co wywołało wiele radości i entuzjazmu zwłaszcza wśród najmłodszych, którzy już podjadali przygotowane potrawy.

Nie tylko dzieci energicznie i z entuzjazmem podeszły do degustacji. Potrawy przygotowane przez kucharki były tak smaczne, że niektórzy z zaproszonych gości domagali się przepisów.

Kolacja przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Pojawili się również harcerze na czele z druhną Katarzyną Chowaniec. Obdarowali wszystkich wychowanków własnoręcznie robionymi stroikami oraz przynieśli ze sobą światełko Betlejemskie.

Mamy nadzieję, że radosna atmosfera świąt będzie trwać, trwać i trwać!

ew

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj